8 pytań do fotografa ślubnego - jakie musisz mu zadać - zanim podpiszesz z nim umowę

nowość
8 pytań do fotografa ślubnego - jakie musisz mu zadać - zanim podpiszesz z nim umowę

Nikt chyba nie zaprzeczy, że zdjęcia ślubne są przepiękną pamiątką z każdej uroczystości! I w zasadzie każda Para Młoda taką pamiątkę powinna mieć. Jeśli nie przygotowaną w ramach profesjonalnej usługi, to przynajmniej dzięki gościom weselnym, którzy wyjątkowe chwile uwieczniać będą swoimi aparatami. Jeśli jednak decydujecie się na zawodowego fotografa - poznajcie 8 pytań, które powinniście mu zadać zanim podpiszecie z nim umowę :)

 

1. Jaka jest cena za usługę fotograficzną całego wesela? To oczywiste... i wśród pytań, jakie przychodzą Wam do głowy, jest na pierwszym miejscu, więc znajduje się i na tej liście ;)

 

2. Czy cena za usługę obejmuje przygotowanie fotoksięgi/ozdobnego albumu? Jeśli nie, to ile trzeba za taką przyjemność dopłacić?

 

fotoalbum dla państwa młodych

 

3. W jakich godzinach fotograf ślubny będzie pracował? Zazwyczaj obsługa foto kończy się po oczepinach na weselu, czyli koło pierwszej godziny. Jeśli byłaby potrzeba - to ile wynosi stawka za nadgodziny?

 

4. Czy fotograf może pokazać Wam swoje dotychczasowe prace? Nie chodzi tutaj tylko o przykładowe fotografie w portfolio na stronie, ale o cały wachlarz zdjęć, które ma w albumach czy na dysku. Jako wizytówkę wybiera się te najładniejsze prace, to oczywiste :) Warto jednak potwierdzić, że i pozostałe są równie dobrej jakości. Najlepiej, jeśli fotograf zabierze je ze sobą na spotkanie z Wami w celu omówienia szczegółów.

 

5. Czy fotograf ślubny zastosuje się do Waszych życzeń? Oczywiście odpowiedź powinna brzmieć: tak. Ale warto o to spytać, żeby w trakcie ślubu i wesela, czy już po tym, jak dostaniecie swoje fotki, nie było żadnych nieporozumień! Chodzi tutaj o wskazówki w stylu "ważne, żeby na zdjęciach znalazła się ręcznie wydziergana makatka z życzeniami od cioci Haliny" albo "ujęć z widelczykami pełnymi ciasta w ustach byśmy nie chcieli" ;) Nieraz artyści mają swoje własne wizje i mogą niechętnie podchodzić do z góry narzuconych wytycznych. Jeśli macie jakieś oczekiwania i specjalne życzenia, zorientujcie się, czy nie będzie problemu z ich realizacją.

 

panna młoda z aparatem fotograficznym

 

6. Jak zdjęcia z Waszego ślubu i wesela zostaną Wam przekazane? Czy osobiście czy przez skrzynkę pocztową?

 

7. Ile zdjęć z uroczystości ślubnej i przyjęcia otrzymacie? Czy 200, 500, 1000? Ile z nich będzie poddane obróbce (wyostrzone kolory, kadrowanie, specjalne efekty)? Przeważnie fotografowie "dopieszczają" kilkadziesiąt zdjęć zamieszczanych w fotoksiędze lub albumie, a resztę przekazują Parze Młodej w pierwotnej postaci.

 

8. Jaki będzie w przybliżeniu termin realizacji usługi, czyli w jakim czasie po weselu otrzymacie swoje zdjęcia? W przypadku bardziej rozrywanych fotografów i pory wakacyjnej terminy mogą sięgać nawet kilku dobrych tygodni! Trochę czasu czekania jest, ale jak miło potem na nowo powrócić do pięknych wspomnień... ;)

 

szczęśliwa para młoda w plenerze

 

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~diana_
Najnowszy komentarz!
fajnie że tu trafiłam, akurat jesteśmy przed spotkaniem :) pozdrowienia!
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token