Białe gołąbki na ślubie - romantyczna inspiracja czy zbędny wydatek?

nowość
Białe gołąbki na ślubie - romantyczna inspiracja czy zbędny wydatek?

Tak naprawdę jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie ma. Jak to się mówi – o gustach się nie dyskutuje ;) Dla jednych może to być niepowtarzalnym zwieńczeniem ślubnej ceremonii, a dla innych manifestacyjną postacią… kiczu! Jakby nie było, wypuszczanie białych gołąbków na ślubie jest ostatnio coraz częściej spotykaną praktyką. Na tyle, że niektóre Pary Młode – uznając oklepanie gołąbkowego pokazu – poszukują innej jego formy, np. wypuszczając motyle. Dla każdego coś miłego :)

 

wypuszczanie motylków na ślubie

 

Białe gołąbki – symbol miłości i wierności

 

Nie ma się co dziwić, że białe gołębie stały się jedną ze ślubnych atrakcji – biorąc pod uwagę ich symbolikę. Po zakończeniu uroczystości w kościele Państwo Młodzi, na oczach wszystkich gości, ujmują w dłonie gołąbki i wnoszą je do nieba, aby przypieczętować swój związek romantycznym gestem.

 

białe gołąbki na ceremonii ślubnej 

 

białe gołębie na ceremonii ślubnej

 

To bardzo piękna i wzruszająca chwila, a przy tym też dość efektowna. Oby jednak efekt był zgodny z zamierzonym, bo…

 

Gołąbek w powietrzu… Brzydka plama na sukience…

 

Niektóre Pary Młode w całej ślubnej euforii zapominają o praktycznym podejściu do tematu. Gołębie są przecież żywymi stworzeniami i może zdarzyć się, że od razu po wypuszczeniu… nabrudzą, a co jeśli celem zostanie Panna Młoda albo jej mąż? Wspaniały efekt zniweczony, jedyne, co pozostanie – to faktycznie ta chwila utkwi wszystkim w pamięci. Niestety nie z tych powodów, co trzeba ;) Aby się przed tym ustrzec, warto skorzystać z pomocy hodowcy gołębi, od którego je wypożyczamy (niektórzy w niższej cenie oferują samodzielną organizację takiego pokazu przez Parę Młodą – ale może to okazać się nieopłacalne). Lepiej dopłacić te 30 czy 50 zł więcej i mieć pewność, że nie pokaleczymy sobie rąk ani nie skrzywdzimy zwierzęcia. Może być przecież wystraszone w dużym tłumie osób, upale, hałasie i zacząć się szamotać – taka wizja z pewnością też raczej nie odpowiada Waszemu wyobrażeniu o Tym Wyjątkowym Dniu. Pamiętajcie też, aby zawsze białe gołąbki wypuszczać przed siebie, a nie nad własną głową – z wcześniej wspomnianych przyczyn :)

 

wypuszczanie białego gołąbka przez parę młodą na ślubie

 

Ile kosztują białe gołębie na ślub?

 

Wszystko zależy od regionu – inne są stawki ślubne w centrum Polski a inne na południu kraju. Można jednak przyjąć średnią cenę 100-130 zł za dwa gołąbki, choć w niektórych miejscach może ona sięgać nawet 150 zł. Zastanówcie się, czy nie znacie kogoś, kto zajmuje się hodowlą ptaków – wypożyczenie gołębi od zaprzyjaźnionego hodowcy jest o wiele tańsze, a niekiedy może przyjąć formę prezentu dla Państwa Młodych.

 

A jakie jest Wasze zdanie na temat wypuszczania białych gołębi na ślubie?

 

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~Karol ...
Najnowszy komentarz!
Każdy co myśli, że gołąb Nie wróci do domu, to nie ma zielonego pojęcia o golebiach.
Gołębie zawsze wracają do domu, zawsze!!!
~Białe gołębie na ślub i inne okoliczności
Witam. Ja zajmuję się wypożyczeniem gołębi na ślub. Już 4 lata poleciało. Po pierwsze gołębie muszą być pocztowe. Takie wrócą do właściciela. Nie można wypuszczać ras ozdobnych typu paw. Te niestety tej zdolności powrotu nie mają. Są piękne ale ozdobne ogony uniemożliwiają i lot na długi dystans. Ja wolę jak para młoda wypuszcza gołębi z ozdobnej klatki. Nigdy nie zabrudziły pary młodej ale stres i nieumiejętność trzymanie gołębie w ręku może zrobić krzywdę. Gołębie to piękne tradycja żaden prawdziwy miłośnik nie da zrobić im krzywdy. Ja zastrzegam sobie że gdy warunki pogodowe są zbyty ryzykowne to nie ma opcji wypuszczenia. Zwracam pieniądz za gołębie biorę koszty dojazdu na pół z zamawiającymi i nigdy nie było problemu. Lub jadę pod sale weselną i tam jak pogoda się wyklaruje to lecimy. Pozdrawiam i życzę dużo radości z wypuszczania białych gołębi pocztowych na ślubie
~Kasia
Sama mialam golebie wypuszczane na swoim slubie w tym roku, wiec postaram sie sprostowac kilka pojawiajacych sie tutaj blednych informacji
1. Pare golebi moze wypuszczac para mloda, albo tak jak my sobie zazyczylismy - hodowca wypuscil z kosza przed kosciolem 10 bialych golebi i byla to piekna opcja a do tego bezpieczna :D
2. Wypuszczane byly BIALE GOLEBIE POCZTOWE, ktore wrocily do domu duzo wczesniej niz wypuszczajacy je pan Piotr (ok 100km)
3. jesli jestescie z Pomorskiego to z calego serca polecam pana Piotra Styczynskiego z Tczewa (Polskie Golebie Rasowe), nie ma problemu z dogadaniem sie, dojezdza przed ceremonia aby wszystko ustalic z fotografem, czlowiek ten ma pasje, kocha zwierzeta i jest super przygotowany, a same golebie sa piekne, zadbane i czyste
~Waldek
szkoda ze taki gołąb zdycha z głodu bo nie jest sobie w stanie poradzić na wolności... męczenie zwierząt dla kilku zjeb..anych ślubnych zdjec jest bardzo romantyczne.
~do gość
Szanowni Państwo,
Zamawiajcie POCZTOWE białe gołębie na ślub od lokalnego hodowcy gołębi pocztowych. Poniższy post jest absurdalny i niczego nie tłumaczy. Gołębi nie hoduje się w klatkach! widać totalni laicy mają takie wyobrażenie a do powiedzenia jeszcze wiecej! Odsyłam do lektury . A jeśli widzicie gołębiarza który wypuszcza na ślubie gołębie ozdobne to wtedy reagujcie a nie teraz wypisując i szkalując hodowców gołębi pocztowych, których ptaki wracają ze ślubu. Pocztowe gołębie wracają z powrotem.
P.S. kot ma nie jeść, zdechnąć z głodu bo inne zwierzę ( zaliczane do jego łańcucha pokarmowego) będzie cierpieć..... ciekawe czy Ty jesz mięso?
~gość
Wiecie co się dzieje z tymi gołąbkami???? Hodowane w klatkach tylko na taką okoliczność. Przywiezione w nieznane miejsce i wypuszczone są zagubione, szukają pokarmu po śmietniku restauracji lub jak kto woli Domu Weselnym. Pozostaną w tym miejscu do czasu aż wylądują w kocim pyszczku.
~Izabela
Mnie się nie podobają
~kaśka
Romantyczne!
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token