Białe gołąbki na ślubie - romantyczna inspiracja czy zbędny wydatek?

nowość
Białe gołąbki na ślubie - romantyczna inspiracja czy zbędny wydatek?

Tak naprawdę jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie ma. Jak to się mówi – o gustach się nie dyskutuje ;) Dla jednych może to być niepowtarzalnym zwieńczeniem ślubnej ceremonii, a dla innych manifestacyjną postacią… kiczu! Jakby nie było, wypuszczanie białych gołąbków na ślubie jest ostatnio coraz częściej spotykaną praktyką. Na tyle, że niektóre Pary Młode – uznając oklepanie gołąbkowego pokazu – poszukują innej jego formy, np. wypuszczając motyle. Dla każdego coś miłego :)

 

wypuszczanie motylków na ślubie

 

Białe gołąbki – symbol miłości i wierności

 

Nie ma się co dziwić, że białe gołębie stały się jedną ze ślubnych atrakcji – biorąc pod uwagę ich symbolikę. Po zakończeniu uroczystości w kościele Państwo Młodzi, na oczach wszystkich gości, ujmują w dłonie gołąbki i wnoszą je do nieba, aby przypieczętować swój związek romantycznym gestem.

 

białe gołąbki na ceremonii ślubnej 

 

białe gołębie na ceremonii ślubnej

 

To bardzo piękna i wzruszająca chwila, a przy tym też dość efektowna. Oby jednak efekt był zgodny z zamierzonym, bo…

 

Gołąbek w powietrzu… Brzydka plama na sukience…

 

Niektóre Pary Młode w całej ślubnej euforii zapominają o praktycznym podejściu do tematu. Gołębie są przecież żywymi stworzeniami i może zdarzyć się, że od razu po wypuszczeniu… nabrudzą, a co jeśli celem zostanie Panna Młoda albo jej mąż? Wspaniały efekt zniweczony, jedyne, co pozostanie – to faktycznie ta chwila utkwi wszystkim w pamięci. Niestety nie z tych powodów, co trzeba ;) Aby się przed tym ustrzec, warto skorzystać z pomocy hodowcy gołębi, od którego je wypożyczamy (niektórzy w niższej cenie oferują samodzielną organizację takiego pokazu przez Parę Młodą – ale może to okazać się nieopłacalne). Lepiej dopłacić te 30 czy 50 zł więcej i mieć pewność, że nie pokaleczymy sobie rąk ani nie skrzywdzimy zwierzęcia. Może być przecież wystraszone w dużym tłumie osób, upale, hałasie i zacząć się szamotać – taka wizja z pewnością też raczej nie odpowiada Waszemu wyobrażeniu o Tym Wyjątkowym Dniu. Pamiętajcie też, aby zawsze białe gołąbki wypuszczać przed siebie, a nie nad własną głową – z wcześniej wspomnianych przyczyn :)

 

wypuszczanie białego gołąbka przez parę młodą na ślubie

 

Ile kosztują białe gołębie na ślub?

 

Wszystko zależy od regionu – inne są stawki ślubne w centrum Polski a inne na południu kraju. Można jednak przyjąć średnią cenę 100-130 zł za dwa gołąbki, choć w niektórych miejscach może ona sięgać nawet 150 zł. Zastanówcie się, czy nie znacie kogoś, kto zajmuje się hodowlą ptaków – wypożyczenie gołębi od zaprzyjaźnionego hodowcy jest o wiele tańsze, a niekiedy może przyjąć formę prezentu dla Państwa Młodych.

 

A jakie jest Wasze zdanie na temat wypuszczania białych gołębi na ślubie?

 

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~Waldek
Najnowszy komentarz!
szkoda ze taki gołąb zdycha z głodu bo nie jest sobie w stanie poradzić na wolności... męczenie zwierząt dla kilku zjeb..anych ślubnych zdjec jest bardzo romantyczne.
~do gość
Szanowni Państwo,
Zamawiajcie POCZTOWE białe gołębie na ślub od lokalnego hodowcy gołębi pocztowych. Poniższy post jest absurdalny i niczego nie tłumaczy. Gołębi nie hoduje się w klatkach! widać totalni laicy mają takie wyobrażenie a do powiedzenia jeszcze wiecej! Odsyłam do lektury . A jeśli widzicie gołębiarza który wypuszcza na ślubie gołębie ozdobne to wtedy reagujcie a nie teraz wypisując i szkalując hodowców gołębi pocztowych, których ptaki wracają ze ślubu. Pocztowe gołębie wracają z powrotem.
P.S. kot ma nie jeść, zdechnąć z głodu bo inne zwierzę ( zaliczane do jego łańcucha pokarmowego) będzie cierpieć..... ciekawe czy Ty jesz mięso?
~gość
Wiecie co się dzieje z tymi gołąbkami???? Hodowane w klatkach tylko na taką okoliczność. Przywiezione w nieznane miejsce i wypuszczone są zagubione, szukają pokarmu po śmietniku restauracji lub jak kto woli Domu Weselnym. Pozostaną w tym miejscu do czasu aż wylądują w kocim pyszczku.
~Izabela
Mnie się nie podobają
~kaśka
Romantyczne!
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token