Błędy w makijażu ślubnym - 7 grzechów głównych - cz. 2

nowość
Błędy w makijażu ślubnym - 7 grzechów głównych - cz. 2

Poznałyśmy już pierwsze cztery błędy w makijażu ślubnym... Dziś czas na kolejne! Warto się z nimi zapoznać, by wykonać idealny makijaż na ślub.

 

Każda Panna Młoda chciałaby, aby podczas ślubu i wesela wszystko było dopięte na ostatni guzik, a już zwłaszcza jej wygląd. W trosce o to, by ten dzień był jeszcze bardziej perfekcyjny, w ostatnim artykule team Ślubeo przygotował krótki przewodnik po najczęściej popełnianych make–upowych błędach – ku przestrodze i nauce ;) A oto druga część naszej listy!

 

Makijaż na ślub

 

 

Oto błędy w makijażu na ślub...

 

...których zdecydowanie lepiej nie popełniać! Ta wiedza może cię uchronić przed makijażową wpadką i pomoże zaplanować oraz wykonać piękny makijaż ślubny.

 

 

5. Niedopasowanie makijażu do ślubnej stylizacji

 

To prawda, że w weselnym looku to suknia ślubna gra pierwsze skrzypce, ale zarówno fryzura, jak i makijaż powinny być dobrze przemyślane i komponować się z suknią w idealną całość. W końcu goście weselni mogą podziwiać Twoją kreację, ale to w Twoją twarz będą patrzeć! Nie warto więc traktować make–upu po macoszemu, warto za to z wyprzedzeniem przemyśleć całość ślubnego wizerunku. Jeżeli np. masz suknię w stylu lat 20., makijaż też powinien do tego nawiązywać. Jeżeli suknia ma aplikacje w jakimś kolorze, np. czerwonym, również warto wykorzystać to w make–upie! A jeżeli nie masz pomysłu lub głowy do dopracowywania tego typu szczegółów, zawsze możesz oddać się w ręce doświadczonej stylistki – polecamy naszego zaprzyjaźnionego Ślubeo Eksperta, Agnieszkę Nortey :)

 

Stylizacja Panny Młodej

 

 

6. „Inwazyjne” zabiegi lub niesprawdzone nowości dzień przed ślubem

 

Oczywiście nikomu nie trzeba mówić, że umawianie się do kosmetyczki na zabieg typu oczyszczanie twarzy na dzień lub dwa przed ślubem nie jest najlepszym pomysłem, ale warto zwrócić też uwagę na niepozorne, codzienne czynności, takie jak np. regulacja brwi. Zawsze istnieje ryzyko wystąpienia podrażnień, nawet jeżeli zazwyczaj dobrze znosiłaś ten zabieg, a po co przyprawiać się o nieeleganckie czerwone chrostki po wosku lub pęsecie, nawet jeżeli miałyby być przykryte makijażem. Należy też zachować szczególną ostrożność z eksperymentowaniem z nowymi kosmetykami, np. płynem do kąpieli – zwłaszcza, jeżeli masz skórę skłonną do alergii.

 

 

7. Wizyta na solarium dzień przed ślubem

 

Niewskazane jest stosowanie samoopalaczy lub opalania natryskowego bezpośrednio przed uroczystością – o piękny, złocisty odcień skóry warto zadbać z wyprzedzeniem, a na dzień–dwa przed ślubem lepiej sobie odpuścić, aby uniknąć efektu sztucznej opalenizny, przebarwień lub po prostu zabrudzenia białej sukni.

 

Opalona Panna Młoda w makijażu ślubnym

 

 

I ostatnia rzecz, o której warto pamiętać – spakuj podręczny zestaw kosmetyków, który będziesz miała przy sobie podczas wesela. Torebki Panien Młodych nie są zazwyczaj pojemne, ale osobny pakunek z makijażowym zestawem pierwszej pomocy :) możesz dać swojej druhnie, siostrze czy przyjaciółce do potrzymania w kościele, a na sali weselnej trzymać w pobliżu swojego krzesła czy w pokoju, jeżeli macie wynajęty apartament dla nowożeńców. Ślubne makijaże wykonywane przez profesjonalne wizażystki są zazwyczaj bardzo trwałe, ale pamiętaj, że czeka Cię jednak niemal cała doba na nogach – co jakiś czas warto będzie przypudrować nosek czy poprawić pomadkę na ustach. A wtedy będziesz miała pewność, że zawsze wyglądasz bosko i kwitnąco! :)

 

 

źródło zdjęć

 

autorka: Maja Krysztofiak 

 

Komentarze:
Brak komentarzy.

Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token