Czy warto wykonać makijaż próbny i fryzurę próbną?

nowość
Czy warto wykonać makijaż próbny i fryzurę próbną?

Szykujesz się do ślubu: masz upatrzoną suknię ślubną, wybrany kolor przewodni wesela, wstępną wizję makijażu i fryzury ślubnej... Świetnie! A teraz pojawiają się pytania, takie jak: co z fryzurą próbną i makijażem próbnym?

 

O sukni ślubnej i dodatkach nie tym razem, a naszą uwagę zajmie fryzura i makijaż Panny Młodej :) Tak naprawdę z iloma osobami rozmawiałam, tyle słyszałam opinii na temat fryzury próbnej i makijażu próbnego, ale postaram się to usystematyzować i doradzić.

 

Wyjdźmy najpierw od pytania:

 

 

Czy w ogóle warto wykonać makijaż próbny oraz fryzurę próbną?

 

Myślę, że tak, i to nie tylko dlatego, że taka opinia powtarza się bardzo często. Sama wybrałam się na próbne uczesanie oraz makijaż przed swoim ślubem i chwalę sobie takie rozwiązanie. Na ile przed ślubem się umówić, to osobna sprawa (zob. Kiedy umówić się na makijaż próbny i fryzurę próbną?).

 

Fryzura dla Panny Młodej

 

Spójrzmy na zalety makijażu próbnego:

 

  • Przede wszystkim będziesz mogła sprawdzić, jak się czujesz tak umalowana. To ważne szczególnie wtedy, jeśli nie malujesz się na co dzień, a makijaż oczu i konturowanie twarzy będzie dla Ciebie nowością. Istotne, abyś czuła się komfortowo - makijaż powinien być dopasowany nie tylko do kreacji, ale także Twojego charakteru i oczekiwań.

 

  • Po wyjściu od kosmetyczki będziesz mogła przetestować trwałość makijażu. Zwróć uwagę, czy Twoja cera nie błyszczy się po jakimś czasie - wtedy konieczne będą bibułki matujące i puder; czy cienie na powiekach nie "rolują się", tzn. nie osiadają kolorową kreską w zagłębieniu powieki. Czy ewentualne kępki rzęs trzymają się i nie przeszkadzają, czy żaden kosmetyk nie podrażnia Twojej skóry.

    Wszelkie uwagi będziesz mogła zgłosić makijażystce, by przy wykonywaniu ślubnego makijażu użyła produktów i technik, które zniwelują takie ewentualne sytuacje.

 

  • Próbny makijaż możesz wykorzystać przy jakiejś szczególnej okazji - np. gdy sama wybierasz się na wesele jako gość, gdy planujesz imprezę albo randkę. W ten sposób na żywo przekonasz się o trwałości i zadowoleniu z makijażu, oraz będziesz pięknie wyglądała.

 

  • Podczas wizyty u makijażystki będziesz mogła spokojnie - mając poczucie, że jeszcze sporo czasu zostało - omówić rodzaj makijażu, jaki Cię interesuje, wysłuchać porad, pokazać zdjęcia sukni, biżuterii czy nawet upatrzonego bukietu ślubnego. Specjalistka, biorąc pod uwagę Twoją wizję oraz charakter stylizacji, jaką planujesz, dobierze najlepszy makijaż, który będzie idealnie współgrał z całością.

 

Podobnie z próbną fryzurą. Są też mankamenty, jednak myślę, że liczba zalet przeważa. Głównym czynnikiem zniechęcającym Panny Młode przed makijażem czy fryzurą próbną jest ich cena. To zazwyczaj taka sama kwota lub niewiele mniejsza od makijażu ślubnego i właściwej ślubnej fryzury. Dlaczego tak jest, przeczytacie we wpisie: Ile kosztuje makijaż próbny?

 

 

źródło zdjęć

 

autorka: Joanna Kłossowska

 

Komentarze:
~Milena
Najnowszy komentarz!
Dla mnie próbny makijaż to podstawa :)
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token