Frak, smoking czy garnitur do ślubu? Krótki przewodnik po strojach ślubnych dla Pana Młodego

nowość
Frak, smoking czy garnitur do ślubu? Krótki przewodnik po strojach ślubnych dla Pana Młodego

Dla większości Panów Młodych odpowiedź jest prosta – garnitur, a co innego? Jednak szykując się do slalomu po sklepach ze ślubną garderobą, warto mieć rozeznanie, co z czym i do czego. Poniżej znajdziecie krótki przewodnik, który podpowie jak dobrać strój Pana Młodego do charakteru ślubu.

 

Elegancki garnitur dobry na wszystko

 

Nie bez powodu garnitur to najczęściej wybierany strój na ślubną uroczystość. Jest uniwersalny, co znaczy, że może też służyć przy innych eleganckich okazjach. Jednak od zasady, że „pierwszy garnitur na studniówkę, a drugi na ślub i następne lata” zdecydowanie się teraz odchodzi :) Warto więc przy zakupie garnituru ślubnego kierować się faktycznie jego ślubnym przeznaczeniem. Trzeba dopasować go odpowiednio pod charakter i kolorystykę przyjęcia, a także pod kreację przyszłej żony. Garnitur przede wszystkim jest dobry na skromne wesela i przyjęcia organizowane przed południem.

 

garnitur ślubny

 

źródło

 

Garnitur ślubny stwarza tak naprawdę wiele możliwości stylizacji Pana Młodego. I wcale nie chodzi tu tylko o wybór koloru czy rozmiaru :) Końcowy efekt zależy od:

 

  • wybranej marynarki: jedno- lub dwurzędowa; zapinana nisko albo wysoko, na dwa lub trzy guziki; z rozcięciem (pojedynczym czy podwójnym?) a może w ogóle bez rozcięcia…

 

  • dopasowanej kamizelki (lub nieraz jej braku): krój, materiał, z ozdobnymi tłoczonymi wzorami lub bez

 

  • decyzji o dodatkach uzupełniających strój: mucha, krawat czy… coś pomiędzy, czyli musznik? (musznik w sposobie wiązania podobny jest do muchy, ale za to kształtem przypomina krótki i szeroki krawat zakończony szpicem)

 

Szykowny smoking na wieczorne przyjęcia

 

Smoking – pod względem stopnia elegancji – znajduje się pomiędzy garniturem a frakiem. Nadaje się na większe wieczorne wesela. Generalnie przyjęte jest, aby smoking zakładać po godzinie 18. Uwaga! Smoking można wybrać tylko pod warunkiem, że Panna Młoda będzie prezentowała się równie szykownie (zestaw smoking – prosta, skromna i zwiewna sukienka w łąkowym stylu natural będzie wyglądał komicznie). Na smoking składa się kilka charakterystycznych elementów, czyli:

 

  • czarna marynarka: jedno- lub dwurzędowa; z jedwabnymi albo atłasowymi klapami

 

  • czarna mucha – białe muchy, choć na filmach wyglądają efektownie, w realu kojarzą się z… kelnerami)

 

  • biała koszula z wykładanym kołnierzykiem

 

  • czarna albo biała kamizelka – lub zamiast niej atłasowy pas w hiszpańskim stylu

 

  • czarne spodnie z atłasowym lampasem

 

ślubny smoking

 

źródło

 

Wytworny frak w pałacowej oprawie

 

To najbardziej elegancki strój, jaki może wybrać Pan Młody. Rozpoznaje się go po wydłużonych połach marynarki, atłasowych klapach oraz spodniach z dwoma lampasami po bokach (bez mankietów). Frak uzupełnia biała sztywna koszula z charakterystycznymi łamanymi rogami i biała kamizelka. Taki strój wymaga wytwornej oprawy, jeśli więc planujecie wesele w pałacu lub dworku, frak sprawdzi się idealnie!

 

frak ślubny

 

źródło

Komentarze:
~asd
Najnowszy komentarz!
Opis fraku, ale zdjęcie żakietu (tzw. jaskółki). To przecież zupełnie nie to samo.
~Miki88
Póki co szukam fajnego krawata. Patrzyłem na ofertę https://www.dignito.pl https://www.poszetka.com/ i https://www.recman.pl ale kurcze nie wiem, jaki by pasował do beżowego garnituru. Może mogę tu liczyć na pomoc? Chciałbym zabłysnąć :)
~Later
Mam wrażenie, że studniówka to ekstra wydarzenie, na które człowiek bardziej się szykuje niż na ślub. Sam jestem w szale zakupów, choć mam studniówkę za rok
~różana_alejka
Frak to nie ale smoking na ślub - idealnie :):):):)
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token