Fryzura ślubna a rodzaj włosów - jak wybrać odpowiednie uczesanie na ślub z włosów krótkich, długich, kręconych i...

nowość
Fryzura ślubna a rodzaj włosów - jak wybrać odpowiednie uczesanie na ślub z włosów krótkich, długich, kręconych i...

Brnąc przez gąszcz opinii, porad i artykułów podczas ślubnych przygotowań można się pogubić… Nawet tak z pozoru błaha sprawa, jak wybór fryzury ślubnej wymaga poszerzonej wiedzy z zakresu ogólnie pojętej stylizacji. Co niektóre Panny Młode mogą z pewnością przypiąć sobie etykietkę pół-eksperta po tylu godzinach ślubnej lektury ;)

 

Aby, drogie panie, zaspokoić Wasz głód wiedzy, oto kolejna porcja przydatnych wskazówek przy doborze fryzurki na ślub – tym razem ze względu na rodzaj włosów:

 

WŁOSY KRĘCONE – zazwyczaj kręcone kosmyki same w sobie są ozdobą kobiety. Muszą być jednak odpowiednio zadbane! Jeśli masz przesuszoną czuprynę albo rozdwojone końcówki, koniecznie zregeneruj je przed ślubem. Fryzjerzy posiadają cały oręż środków ujarzmiających kosmyki, ale nawet oni nie wyczarują idealnego uczesania przy tzw. szopie... Naturalne loki warto rozpuścić lub lekko upiąć. W takiej romantycznej oprawie Panna Młoda będzie wyglądać pięknie.

 

fryzura ślubna z kręconych włosów

 

WŁOSY PROSTE – dziewczyny o prostych włosach często decydują się na zdecydowane loki lub mocne fale. Dzięki temu wyglądają odświętnie i inaczej niż na co dzień – a przy tej jedynej wyjątkowej okazji można zaszaleć z fantazyjnym uczesaniem :)

 

fryzura ślubna z prostych włosów

 

WŁOSY CIENKIE – jeśli chcesz nadać swoim pasmom objętości, pofaluj je! Cienkie włosy są dość problematyczne, bo przeważnie wyglądają na oklapnięte. Dobrą stroną (tak, tak, cieniutkie kosmyki też mają swoje zalety :)) jest to, że są podatne na układanie. Warto też wycieniować końcówki, co przeniesie punkt ciężkości fryzury i lekko ją podniesie.

 

fryzura ślubna z cienkich włosów

 

fryzura ślubna z cienkich włosów

 

WŁOSY GĘSTE – fryzjerzy często radzą Pannom Młodym o grubych włosach, żeby zostawiły je rozpuszczone – jest w końcu czym się pochwalić! Jeśli jednak marzy Ci się fantazyjne uczesanie, postaw na wymyślnego koka z wypuszczonymi falowanymi pasmami. Ozdoby z kwiatów powpinane we włosy dodadzą całej fryzurce uroku i wdzięku.

 

 

fryzura ślubna z grubych włosów

 

WŁOSY KRÓTKIE – właścicielki krótkich czuprynek powinny przede wszystkim skoncentrować się na dobrym utrwaleniu fryzury i wyborze pięknych ozdób do włosów. Niezależnie od tego, jakie wybierzesz uczesanie, pamiętaj aby urozmaicić je dodatkami. Dekoracyjne wsuwki, błyszczące spinki, romantyczne kwiatki, elegancki opaskami czy odważny brokat – możliwości jest mnóstwo!

 

fryzura ślubna z krótkich włosów

 

WŁOSY DŁUGIE – dają szerokie pole manewru. Tak naprawdę można z nich wykonać niemal każdą fryzurę. Jeśli zależy Ci na wyeksponowaniu długości, zostaw włosy rozpuszczone lub spięte z luźno opadającymi kosmykami. Długie pasma pozwalają na wykonanie oryginalnych i wymyślnych upięć.

 

fryzura ślubna z długich włosów

 

Niezależnie od rodzaju włosów, trzeba tylko pamiętać, żeby były w dobrej kondycji. Warto o to zadbać już na rok przed ślubem. Lśniące zdrowe pasma dodadzą blasku każdej fryzurce :)

 

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~Natalia
Najnowszy komentarz!
Najbardziej lubię fryzury ślubne z kręconych włosów - mają w sobie mnóóóóóóstwo uroku!
~bartka żona
fryzury ślubne z długich włosów są zawsze takie piękne...
~emmmaa
Nareszcie coś dla włosów kręconych!!:-D
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token