Fryzura ślubna dla Panny Młodej - co wziąć pod uwagę przy wyborze ślubnego upięcia?

nowość
Fryzura ślubna dla Panny Młodej - co wziąć pod uwagę przy wyborze ślubnego upięcia?

Panny Młode poświęcają sporo czasu i energii na dobór fryzury ślubnej – i bardzo dobrze! W końcu to uczesanie, obok makijażu, stanowi dopełnienie stroju ślubnego. Aby więc Panna Młoda prezentowała się pięknie i elegancko, powinna dobrze przemyśleć sprawę ułożenia włosów. Oprócz samej odpowiedzi na pytanie czy fryzura „podoba się czy nie podoba?”, warto wziąć pod uwagę jeszcze kilka innych szczegółów…

 

Jak wybrać idealną fryzurę ślubną?

 

Przede wszystkim zwróć uwagę na swoje upodobania! Tak, to przecież oczywiste, ale… Zdarza się, że niektóre Panny Młode podążając za modą wybierają uczesanie, w którym im nie do twarzy albo w którym nie czują się wygodnie. Dobre samopoczucie to podstawa podczas własnego wesela! Jeśli więc na co dzień nosisz ciasno upięte koki, możesz czuć się nieswojo, jeśli nagle Twoją twarz okalać będzie burza rozpuszczonych loków. Swoboda na pierwszym miejscu, tym bardziej, że jeśli będziesz czuła się niekomfortowo, od razu będzie to widać na filmie i zdjęciach ze ślubu. A chyba nie o taką pamiątkę Ci chodzi, prawda?

 

fryzura dla panny młodej z włosów upiętych

 

Równie ważny jest dobór fryzury ze względu na typ urody i kształt twarzy Panny Młodej. Niestety nie wszystkim wszystko pasuje. A szkoda ;) Panie z okrągłą buzią mogą skusić się na upięcie, ale niezbyt ciasne. Kok powinien być poluźniony, tworząc tzw. artystyczny nieład, który wysmukli optycznie policzki. Aby zrównoważyć proporcje twarzy trójkątnej zaleca się z kolei wszelkie romantyczne i zwiewne uczesania, np. duże loki. Posiadaczki buzi kwadratowej powinny złagodzić rysy twarzy opadającymi kosmykami. W najlepszej sytuacji są za to Panny Młode z owalną twarzą – pasuje do niej większość fryzur, można tu jedynie pomyśleć o optycznym skróceniu twarzy za pomocą wyższych koków lub loczków.

 

Strojna suknia – skromne upięcie, prosta sukienka – śmiała fryzura. Tak mniej więcej można to przyjąć za ogólną zasadę. Dobór fryzury do sukni ślubnej jest o tyle ważny, że te dwa elementy powinny się równoważyć, a cała stylizacja powinna wyglądać harmonijnie – ani zbyt ekstrawagancko ani z drugiej strony nijako!

 

fryzura dobrana do sukni ślubnej

 

Sprawą, o której często zapominają Panny Młode wybierając idealną fryzurę, jest możliwość upięcia welonu do niej. Jeśli nie planujesz w ogóle welonu w swojej ślubnej stylizacji, masz jedno kryterium mniej :) Jeśli jednak marzy Ci się welon, powinnaś uzgodnić z fryzjerem, przy jakiej fryzurce będzie trzymał się najlepiej. Nie chodzi przecież o to, aby zsunął się z włosów jeszcze przed oczepinami :)

 

fryzura ślubna z welonem

 

Wzrost partnera – jeśli jesteś znacznie niższa od swojego narzeczonego, również masz problem z głowy! Ale jeżeli tworzycie parę podobnego wzrostu lub nawet przewyższasz o kilka centymetrów przyszłego męża, to musisz uważać przy doborze upięcia. Zbyt wysoki kok (zwłaszcza w połączeniu z obcasami) może sprawić, że będziecie wyglądać nieproporcjonalnie, a Ty sama nie będziesz czuła się w takiej sytuacji dobrze.

 

fryzura panny młodej a wzrost pana młodego

 

A co z tą… pogodą? Choć trudno ją przewidzieć, można spekulować :) Późną jesienią będzie raczej wietrznie, w środku lata będzie raczej upał, mroźną zimą będziesz raczej chciała zakryć uszy itede itepe. Raczej więc warto zastanowić się, czy w rozpuszczonych włosach nie będzie za gorąco, czy upięte fale nie opadną podczas deszczu, czy grzywki nie rozwieje wiatr...

 

fryzura ślubna dla panny młodej a pogoda

 

Fryzurka wybrana? Świetnie! Czas pomyśleć o makijażu ślubnym :)

 

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~Andżela
Najnowszy komentarz!
Pierwsza fryzura to mój faworyt :) Właśnie o takim upięciu myślałam, w sobotę idę do fryzjerki, to dodam tę fotkę tutaj do notatnika i jej pokażę. Kilka ulubionych już mam :)
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token