Fryzury dla Pana Młodego, czyli jak zadbać o włosy, aby dobrze (przystojnie!) wyglądać na własnym ślubie

nowość
Fryzury dla Pana Młodego, czyli jak zadbać o włosy, aby dobrze (przystojnie!) wyglądać na własnym ślubie

Czas pomyśleć o fryzjerze. Jeśli sądziłeś, że w dniu swojego ślubu chwycisz za grzebień i przeczeszesz czuprynę, to… No cóż, myliłeś się :) Już dawno wizyta w salonie fryzjerskim przestała być zarezerwowana wyłącznie dla kobiet. Zwłaszcza w dniu własnego ślubu powinieneś pomyśleć o profesjonalnym ślubnym uczesaniu! A w zasadzie to przed tym dniem, żeby zdążyć umówić się do salonu i wcześniej dopasować fryz :)

 

pan młody u fryzjera

 

Dopasować fryz? Jak to, do czego? Ano do długości Twoich włosów i ich formy, własnych upodobań, stylu ceremonii i wesela, stroju ślubnego, a nawet… pogody itd. itp. A poza tym profesjonalnie ułożone włosy sprawią też, że dobrze wypadniesz na zdjęciach.

 

Jakie są męskie fryzury na ślub?

 

Większość Panów Młodych stawia na klasykę. Czyli – włosy zaczesane na bok, w naturalnej formie, utrwalone lakierem. Są też i tacy, którzy decydują się na ekstrawagancję – wycięte po jednej stronie wzorki albo irokez zwrócą na siebie uwagę wszystkich gości!

 

Dużo zależy od osobowości Pana Młodego. Jeśli jest znany z żądnego przygód i szalonego temperamentu, w granicach elegancji może go podkreślić również na swoim ślubie. A jeśli z kolei wolny czas woli spędzać na wygodnej kanapie w leniwej, pół-zwisającej pozie, bardziej będzie mu odpowiadać standardowe, klasyczne uczesanie.

 

elegancka fryzura dla pana młodego

klasyczna fryzura ślubna

 

fryzura dla pana młodego - lekko ekstrawagancki irokez

irokez ślubny :)

 

Przede wszystkim chodzi o to, żebyś czuł się swobodnie i komfortowo podczas ślubu i wesela. Bądź sobą – fryzura ślubna ma jedynie podkreślać Twoje walory i uzupełnić ślubną stylizację.

 

Jak zadbać o włosy przed ślubem?

 

Najlepiej mają panowie z włosami średniej długości i jeszcze dłuższymi. Ścięcie na jeża raczej nie daje zbyt wielkiego pola do manewru… Kilka miesięcy (4-5) przed ślubem możesz lekko zapuścić włosy. Pamiętaj jednak, żeby regularnie je przy tym podcinać! Zniszczone końcówki są od razu widoczne i psują efekt nie tylko u kobiet, ale i mężczyzn.

 

Najlepiej już na pół roku przed ślubem zacznij rozglądać się za dobrym fryzjerem, który doradzi co do fryzury i poprawi kondycję Twoich włosów. Narzeczona na pewno ma kilka namiarów na polecanych specjalistów… :)

 

W kolejnych tygodniach możesz zadbać o swoje włosy też w domu. Zainwestuj w dobry szampon, a może i odżywkę – nie kieruj się wyłącznie reklamami obiecującymi cuda-niewidy. Niczym agent w trakcie tajnej ślubnej misji, zrób rozeznanie w temacie – popytaj, poczytaj, popróbuj. Postaw na ten kosmetyk, który najlepiej będzie Ci służył. Jeśli nie jesteś pewny efektów, zapytaj partnerkę – już ona zadba o to, żebyś przystojnie wyglądał obok niej na ślubie ;)

 

W dzień ślubu…

 

…pod żadnym pozorem się nie ścinaj! Chyba nie chcesz łaskoczących włosków za kołnierzykiem podczas składania przysięgi?

 

Ostatnie podcięcie powinno mieć miejsce na tydzień przed uroczystością. Dzięki temu włosy będą wyglądać jeszcze świeżo, ale i już zdążą się nieco ujarzmić. W dzień ślubu zapisz się jedynie na czesanie – fryzjer za pomocą dobrej męskiej brylantyny nada włosom połysk i utrwali fryzurę.

 

para młoda - fryzura pana młodego

 

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~Hanka
Najnowszy komentarz!
Facet na drugim zdjęciu przystojniak ;)))
~Magdalena
Jeśli chodzi o fryzurę na ślub dla faceta, to na pewno taki klasyk jak ten na drugim zdjęciu :)
~kropka
mój M szaleje na punkcie swoich włosów więc już wyobrażam sobie co by zaplanował na nasz ślub! :D
~żaba
z krótkimi włosami nie ma żadnego problemu
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token