Garnitur ślubny od podszewki

nowość
Garnitur ślubny od podszewki

Od podszewki i to dosłownie. Dzisiaj przyglądamy się tkaninom, z jakich szyte są stroje ślubne dla Panów Młodych. W jakim garniturze najlepiej pokazać się na ślubie, w czym Pan Młody będzie czuł się komfortowo, co nada się na lato - o tego typu kwestiach rozważań kilka. Zaczynamy od czystej natury, czyli...

 

100% wełny

 

Najlepsze są oczywiście stroje ślubne wykonane z całkowicie naturalnych materiałów. Te pozwalają skórze swobodnie oddychać, a przez to niwelują pocenie się. W gorący letni dzień, gdzie temperaturę podgrzewają emocje i stres, to może być kluczową sprawą.

 

klasyczny garnitur ślubny

 

Co pleciesz o splocie?

 

Splot tkaniny, czyli sposób, w jaki jest uszyta marynarka, spodnie czy kamizelka ślubna, także wpływa na przewiewność stroju. Im luźniejszy, tym lżejsza garderoba, a im bardziej zwarty, tym mniej przepuszcza powietrze i bardziej grzeje. Warto udać się do dobrego salonu z modą ślubną czy najlepiej krawca, bo niekiedy sprzedawczyni w sklepie z garniturami może po prostu nie mieć wiedzy o splocie czy innych konkretnych i fachowych cechach. Najlepiej poszukać ubioru o otwartym splocie.

 

A jak gołym okiem ocenić splot? Wystarczy podnieść rzecz do góry, pod światło, najlepiej naturalne słońce, i spojrzeć na nią. Jeżeli światło będzie przebijać się przez materiał, to znaczy, że ten pozwoli skórze oddychać w letnie upalne dni :)

 

pan młody w garniturze ślubnym

 

Garnitur ślubny letnią porą

 

Lato rządzi się swoimi prawami. Strój ślubny obu małżonków powinien być kompletny (niedozwolone są koszule z krótkimi rękawkami albo już w ogóle krótkie spodnie czy sukienki w formie bielizny, mimo że w praktyce różnie to wygląda... ;)). Istnieją jednak rozwiązania pomagające przetrwać upał i gorączkę Tego Wyjątkowego Dnia. Mowa właśnie o tkaninie - warto sięgnąć po tak zwany tropik, który oznacza luźny, otwarty splot na materiale z owczej wełny.

 

Podobnie, przyjemną, bardzo przewiewną i idealną na lato tkaniną, jest len. Choć, jak pewnie wszyscy wiedzą, gniecie się niemiłosiernie. Z tego względu na ślub polecany jest przede wszystkim tropik, ale marynarki czy przede wszystkim spodnie z lnu panowie mogą śmiało wybierać na pozostałe letnie okazje.

 

garnitur ślubny na lato

 

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~Kamil
Najnowszy komentarz!
Jedno to jest wiedzieć jaki chce się mięc garnitur na wesele, ale druga sprawa ważna to jest to, kto nam taki garnitur uszyje? Myślę, że warto w tym celu zobaczyć ofertę firmy: http://supergarnitury.pl/ . Na prawdę profesjonalny zakład, który doradzi każdemu z nas, jaki garnitur będzie pasował najlepiej dla nas.
~Pani Modna
Najlepiej szyć u krawca. Dobrze dobrany garnitur ślubny to wizytówka młodego.
~danka_ostrowska
My bierzemy ślub na plaży, więc przewiewny materiał to podstawa:D
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token