Ile kosztuje makijaż próbny na ślub? Dlaczego tak dużo? ;)

nowość
Ile kosztuje makijaż próbny na ślub? Dlaczego tak dużo? ;)

Czy zastanawiałyście się kiedyś skąd tak wysoka cena makijażu próbnego? Albo próbnej fryzury? Wydaje się, że jeśli coś jest "na próbę", to w kosztach powinno atrakcyjniej się prezentować niż to właściwe przedsięwzięcie u kosmetyczki czy fryzjerki.

 

Niekiedy cena próbnego makijażu czy fryzury jest faktycznie niższa niż tych w dniu ślubu, jednak Panny Młode i tak dopytują, dlaczego to musi być taka inwestycja. Zdarzają się także salony czy specjaliści, którzy za próbne malowanie bądź czesanie liczą sobie tyle samo ile w dzień imprezy.

 

Okazuje się, że są całkiem racjonalne argumenty, które tłumaczą podobną wysokość ceny makijażu próbnego, co makijażu w dniu ślubu. Tak samo w przypadku fryzury próbnej i fryzury ślubnej. Zobaczmy więc...

 

Dlaczego makijaż próbny tyle kosztuje?

 

Oto przynajmniej 3 powody, dla których cena makijażu próbnego jest podobna do ceny makijażu ślubnego:

 

  • Podczas wykonywania makijażu próbnego wizażystka zużywa dokładnie tyle samo kosmetyków, jak podczas malowania Cię w dzień ślubu. To szereg profesjonalnych produktów, które sprawiają, że makijaż jest trwały, naturalny i jednocześnie dość wyrazisty, by podkreślać urodę Panny Młodej na zdjęciach.

 

Makijaż dla Panny Młodej

 

  • Makijażystka poświęca Ci sporo czasu jeszcze przed wykonaniem makijażu próbnego. Możesz z nią omówić swoją wizję makijażu, podpowie Ci, jakie są Twoje atuty urody, które warto wyeksponować, a co lepiej ukryć. Na wizytę weź też ze sobą zdjęcia: swojej sukni ślubnej, dodatków, które chcesz założyć, bukietu ślubnego itd. Dzięki nim makijażystka będzie mogła stworzyć harmonijnie komponujący się z ogólną stylizacją makijaż.

 

  • Makijaż próbny zajmuje podobną ilość czasu jak makijaż ślubny. Począwszy od kosmetyków oczyszczających cerę, przez bazę, podkład, cienie, kępki rzęs itd., aż po utrwalacz - wszystkich produktów specjalistka użyje tak samo dokładnie, jak w dniu Twojego ślubu.

    Makijaż próbny może być zarysem tego właściwego, biorąc pod uwagę drobne korekty później czy uwagi odnośnie do zmiany kolorystyki itd. Nie licząc ich jednak, makijaż próbny oraz makijaż ślubny nie różnią się wiele od siebie.

 

Czy te argumenty Cię przekonują? A może któraś z Was ma już jakieś doświadczenia przy makijażu próbnym lub fryzurze próbnej? Skocz też tutaj, jeśli zastanawiasz się czy w ogóle warto wykonać makijaż próbny :)

 

 

źródło zdjęć

 

autorka: Joanna Kłossowska

 

Komentarze:
~Angelica
Najnowszy komentarz!
ciekawy wpis dzięki :)
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token