Praktyczne informacje o kursie przedmałżeńskim - gdzie i jak długo?

nowość
Praktyczne informacje o kursie przedmałżeńskim - gdzie i jak długo?

Data ślubu wyznaczona, no i nadszedł czas na kurs przedmałżeński... Dzisiejszy zbiór informacji może przydać Wam się jeszcze przed jego rozpoczęciem. Tak w celach zaspokojenia ciekawości i przygotowania się do spotkań :) Dowiecie się, "co gdzie jak i kiedy", czyli ile trwa taki kurs i gdzie się odbywa. Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te dwa zasadnicze pytania, to czytajcie dalej :) Gotowi? To zaczynamy:

 

1. Ile czasu trwa kurs przedmałżeński?

 

W przybliżeniu można powiedzieć, że 10 spotkań. A dlaczego w przybliżeniu? Z tej prostej przyczyny, że w każdej parafii, która taki kurs organizuje, wygląda to inaczej. Zazwyczaj można zapisać się na cotygodniowe zajęcia, które odbywają się w dni robocze wieczorami albo w ramach zjazdów weekendowych. Nieraz jest to dziesięć godzinnych spotkań, a nieraz cztery spotkania po dwie godziny (długość kursu waha się więc od 8 do 10 godzin).

 

kalendarz

 

Na kurs przedmałżeński należy poświęcić średnio dwa miesiące, ale dla zabieganych narzeczonych istnieją też inne opcje - na przykład w formie dwudniowych katechez (coś na kształt kilkugodzinnego bloku uczelnianych wykładów, które organizowane są też przeważnie w weekend). Jeżeli interesuje Was ta postać kursu przedmałżeńskiego, zorientujcie się, gdzie jest taka możliwość.

 

2. Czy na kurs przedmałżeński trzeba zapisać się we własnej parafii?

 

Otóż nie! To dobra wiadomość dla osób, które szukają innej postaci kursu niż oferowany jest w ich otoczeniu (np. dwudniowego, o czym mówiliśmy powyżej). Jeżeli tylko macie możliwość i ochotę przetransportowania się, śmiało możecie zapisać się na kurs w innym, nawet i całkiem odległym miejscu :) Może właśnie będzie prowadzony w czasie i formie, która będzie Wam bardziej odpowiadać?

 

szczęśliwa para młoda

 

Dzięki temu, że miejsce odbywania kursu przedmałżeńskiego można dowolnie wybrać - można wybrać też, co z niego wyciągniecie dla siebie. Warto poszukać informacji na forach internetowych albo rozpytać wśród swoich znajomych, którzy mają to już za sobą, gdzie jakie zajęcia się odbywają.

 

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że to Wy jako przyszli małżonkowie decydujecie o tym, czy chcecie uczestniczyć w teoretycznych wykładach czy w ożywionych dyskusjach z innymi uczestnikami (bo i takie zajęcia są prowadzone - trzeba tylko poszukać :) Dzięki temu wiadomości z nauk przedmałżeńskich mogą stać się dla Was naprawdę wartościowe, a czasu spędzonego na tych lekcjach nie będziecie uznawać za stracony (a czasem i tak się zdarza wśród par, które są już po kursie...). Wystarczy tylko dopasować kształt lekcji do swoich oczekiwań i wspólnie przeżyć wyjątkowe chwile - no bo przygotowania przedślubne to kolejny etap, przez który przechodzicie razem, prawda? :)

 

zakochana młoda para na wspólnej drodze

 

A czego w ogóle można dowiedzieć się na kursie przedmałżeńskim? Odpowiedź znajdziecie tu.

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~przyszła pani Ka.
Najnowszy komentarz!
nas kurs przedmałżeński dopiero czeka a już tyle się nasłuchałam...
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token