Inspiracje na ślub w stylu glamour, czyli srebrne i złote wesele

nowość
Inspiracje na ślub w stylu glamour, czyli srebrne i złote wesele

Efektowne, ujmujące, pełne blasku... Takie są ślubne inspiracje stylem glamour! Niepozbawiony elegancji, a jednocześnie zdecydowanie ekspresyjny potrafi wyczarować niesamowitą aurę na każdym przyjęciu. Dzisiaj przygotowałam dla Was propozycję zestawienia kolorystycznego, wpisującą się w pewien sposób właśnie w ten styl - którą można śmiało użyć jako motyw przewodni ślubu! I to jaki motyw - błyskotliwy ;)

 

metaliczne kolory przewodnie ślubu

 

Mowa o szlachetnych odcieniach złota i srebra. Te dwie, tak różnorodne barwy, każda o mocnym charakterze, potrafią stworzyć naprawdę wdzięczny duet, wręcz idealny do podkreślenia uroczystych chwil ślubu i wspaniałej oprawy wesela. Jeśli więc zastanawiacie się nad wyborem koloru przewodniego pomiędzy złotem, a srebrem - może zdecydujecie się na ich... połączenie? ;)

 

ślubne inspiracje w złocie i srebrze

 

Zestawienie królewskich barw :)

 

Trudno oprzeć się wrażeniu elegancji, szyku i pewnej aury luksusu, spoglądając na te dwa mieniące się w promieniach słońca odcienie. Albo i promieniach wieczornego oświetlenia sali weselnej ;) Ze względu na ich dość wysoki status w palecie barw oraz skojarzenia ze stylem, poczuciem smaku, a może i dworską wytwornością zarówno złoto, jak i srebro dobrze sprawdzają się przy podkreślaniu wyjątkowego i wzniosłego charakteru ślubu. Każde z osobna, ale również... w parze.

 

inspiracje weselne w złocie i srebrze

 

Złoto i srebro to dwie dość silne barwy o odmiennych charakterach - złociste refleksy zdecydowanie wpisują się w krąg kolorów ciepłych, natomiast srebrzysta szarość reprezentuje grupę kolorów zimnych. Czy to stoi na przeszkodzie, by je ze sobą zestawić? Bynajmniej! Należy jednak to zrobić w umiejętny sposób, bo przy tak intensywnych i pierwszoplanowych odcieniach łatwo o wrażenie nadmiaru czy wręcz przytłoczenia efektem.

 

złote i srebrne dekoracje weselne

 

Jeśli planujecie właśnie taką kolorystykę przewodnią na swoim ślubie, oto 2 sposoby udanego połączenia złota i srebra:

 

      1. Lśniące złoto i ciepłe odcienie szarości - by jak najbardziej zbliżyć do siebie te dwie barwy i maksymalnie zniwelować między nimi różnice, możecie zdecydować się na efektowny złoty akcent uzupełniony szarymi dodatkami o ciepłej tonacji. Wyzbywając się zimnego charakteru metalowych odcieni szarości na rzecz popielatej barwy o może nawet lekko beżowym zabarwieniu, zyskacie spójną i harmonijnie uzupełniającą się kompozycję.

 

paleta barw w złocie i szarości

 

dekoracja stołu weselnego ze złotymi akcentami

 

Ciemna szarość, biel i uzupełnienie złotymi akcentami wyglądają równie stylowo:

 

złoto i szarość jako ślubne inspiracje

 

 

      2. Blask złota i srebrzysty połysk... - czyli metaliczne odcienie - to z kolei koncepcja bazująca na zestawieniu obok siebie dwóch wyrazistych odcieni o lśniącej postaci. Baaardzo efektowne, szczególnie sprawdzi się w przypadku większych przyjęć weselnych, wykwintnych, o szykownym charakterze.

 

Dodatki i dekoracje umieszczone gdzieniegdzie na sali weselnej, wplecione w stylizację Państwa Młodych - szczególnie w suknię ślubną, bukiet czy biżuterię Panny Młodej - mogą wyczarować zachwycającą scenerię dla Tego Wyjąkowego Dnia!

 

złote i srebrne dekoracje

 

 srebrny obrus na stole weselnym

 

złote winietki weselne

 

Złoto-srebrne inspiracje

 

Poniżej jeszcze kilka propozycji na wykorzystanie złota i srebra w ślubnej stylizacji. Szczególne wrażenie zrobiły na mnie suknie druhen - bajka! :) Nieco dekoracji, nieco apetycznych inspiracji, a może nawet... odważny złoto-srebrny makijaż Panny Młodej? Jest w czym wybierać! Jak podoba Wam się taki pełen blasku pomysł na kolory przewodnie ślubu i wesela? :)

 

złote suknie druhen

 

złote i srebrne sukienki na wesele

 

bukiet ślubny w kolorze srebra i złota

 

bukiet ślubny ze złotych róż

 

złoty tort weselny

 

złoto-srebrny makijaż

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~Alina
Najnowszy komentarz!
Rzeczywiście pięknie! Glamour w ogóle jest niesamowitym stylem, nie tylko na ślub https://podpowiadamy.pl/polaczenie-eleganckiego-i-wystrzalowego-stroju-styl-glamour/ ale te zdjęcia wersji ślubnej? Cudne! Myślałam, że ten przepych będzie przesadą, ale wygląda naprawdę niesamowicie :)
~Ida
piękne!!
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token