Jak dobrać garnitur do sukni ślubnej? Strój Pana Młodego dopasowany do... wyglądu Panny Młodej :)

nowość
Jak dobrać garnitur do sukni ślubnej? Strój Pana Młodego dopasowany do... wyglądu Panny Młodej :)

Z kupnem ślubnego garnituru nie należy zwlekać do ostatniej chwili (o czym niektórzy panowie zdają się nie pamiętać :)) Dlaczego? To proste – jego wybór to wcale nie jest takie łatwe zadanie! (teraz chwila na gromki okrzyk sprzeciwu ze strony męskiej klienteli, która zawsze szybko i sprawnie dokonuje zakupów wszelkiej maści, począwszy od pasty do zębów po własną garderobę).

 

Ale, ale, drodzy panowie – tym razem nie kupujecie garnituru (albo też ewentualnie - w zależności od charakteru uroczystości - fraka lub smokingu) ot tak sobie. Oby dobrze leżał i miał twarzowy kolor. Tym razem kupujecie garnitur ślubny – a jako taki musi pasować do sukni ślubnej swojej wybranki!

 

strój pana młodego dopasowany do stroju panny młodej

 

Stajecie przed wyzwaniem. I to nie byle jakim. Ale nie bójcie się, nie jesteście osamotnieni w swojej walce o cenną materiałową zdobycz. Gwarantuję, że odczujecie ogrom wsparcia – w narzeczonej. W siostrze. W mamie. A nawet i teściowej. Jak na męskie podejście do zakupów aż za dużo wsparcia.


Przy tym pytanie, kto będzie miał decydujący głos, bo możecie zostać nieco zepchnięci z pozycji decydenta… ;) Ale ten trud musi przejść każdy mężczyzna u progu ślubnego kobierca!

 

Pół żartem, pół serio, fakt jest jeden – lepiej, żebyście znali kilka wskazówek przed wyruszeniem z kobiecą grupą wsparcia do salonu mody męskiej. Łatwiej i szybciej dobierzecie coś odpowiedniego, a może i zabłyśniecie przed paniami jakąś celną uwagą? ;)

 

garnitur ślubny

 

Zatem… Na co zwrócić uwagę przy wyborze garnituru ślubnego?

 

  • kolor – powinien być dobrany nie tylko do pory roku, ale przede wszystkim do barwy sukni ślubnej przyszłej małżonki. Tak, oczywiście, że nie widzicie różnicy pomiędzy kością słoniową, a ecru… Kto by widział! Ale w tym właśnie momencie przyda się damska pomoc :)

 

mała wskazówka – zimne odcienie sukni (tzn. przykładowo klasyczna śnieżna biel) wymagają chłodnych tonów na stroju Pana Młodego. Sprawdzą się tu czernie, granaty i lodowe szarości. Z kolei we wszelkich przypadkach kremu itp. (tylko kobiety dzielą jedną barwę na 10 różnych odcieni ;)), zdecydujcie się na ciepłe brązy, kolory czekolady i beżu.

 

  • materiał – wysokogatunkowy – to oczywiste. Poza tym będziecie musieli zdecydować, czy wybrać garnitur matowy czy może z lekkim połyskiem. Tutaj także trzeba mieć wzgląd na suknię wybranki. Jeśli jest strojna i bogato zdobiona, błyszczący garnitur podkreśli wyrazisty efekt. Jeśli skromna i prosta – lepszy będzie klasyczny, stonowany gang. Ważne, żebyście harmonijnie ze sobą współgrali, jeśli chodzi o ślubną garderobę.

 

  • faktura – podobnie, jak powyżej. Prążki lub paski urozmaicają garderobę i dobrze wkomponują się w ozdobną stylizację narzeczonej. Przy lżejszych, mniej wyszukanych kreacjach sprawdzi się gładki, standardowy materiał.

 

  • butonierka – kwiaty w butonierce muszą odpowiadać wiązance ślubnej przyszłej małżonki. Od tego, jaki gatunek i kolor kwiatów znajdzie się w bukiecie, zależy, czym przystrojony będzie ślubny garnitur.

 

  • dodatkikoszula, krawat lub mucha, kamizelka, chusteczka w klapie marynarki – wszystkie te drobiazgi, które uzupełniają strój ślubny podlegają pod te same zasady, co powyżej. Czyli przede wszystkim kolor, ale i styl sukni ślubnej ma tutaj decydujące znaczenie. Im bardziej strojna i imponująca kreacja, tym bardziej można skierować się ku lekkiej ekstrawagancji w wykończeniu stylizacji Pana Młodego. Suknia ślubna w stylu księżniczki czy empire pociąga więc za sobą możność zaakcentowania wyszukanego stylu w stroju Pana Młodego.

 

strój ślubny dla pana młodego

 

pan młody w garniturze ślubnym

 

…Gotowi na przymiarki?

 

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~Sandra
Najnowszy komentarz!
Smoking, smoking i jeszcze raz smoking :)
~piotr
świetne rady, jeśli chcecie znać jeszcze jakieś szczegóły to zaglądnijcie na http://www.theman.pl/single-post-cmbz/2016/07/24/Ślub-i-wesele-co-Pan-młody-może-zrobić-by-wyglądać-ZABÓJCZO.
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token