Jak dobrać model sukni ślubnej do figury Panny Młodej? cz. 1. - Porady dla niższych pań :)

nowość
Jak dobrać model sukni ślubnej do figury Panny Młodej? cz. 1. - Porady dla niższych pań :)

Czy jest jakiś temat ślubny, który bardziej interesuje przyszłe Panny Młode, niż wybór sukni ślubnej? No dobrze, może kilka :) Jednak suknia ślubna jest z pewnością jednym z tych najważniejszych. Chodzi przecież o swój wygląd w ten wyjątkowy, uroczysty dzień! Ba, nie chodzi nawet o to, by prezentować się tylko dobrze, a zjawiskowo! Wiadomo, że oczy wszystkich gości zwrócone będą ku Parze Młodej. I nie ma czego tu ukrywać – częściej wzrok będzie wodził właśnie za Panną Młodą niż za jej przyszłym małżonkiem… Goście oczekują wręcz od gospodarzy uroczystości, by jej rangę podkreślali swoim wizerunkiem. Para powinna więc wystroić się odświętnie, dopasować garderobę do charakteru ceremonii i… po prostu lśnić tego dnia :)

 

suknia ślubna

 

Suknie ślubne, które… dodają centymetrów

 

Panie, które nie mogą poszczycić się wzrostem modelek, mogą za to śmiało zakładać obcasy dowolnej wysokości ;) Bez obawy, że będą o głowę wyższe od osób w ich otoczeniu… Czy to nie jest ogromna zaleta? Oto dwa najpopularniejsze fasony sukien ślubnych, które są szczególnie polecane niższym Pannom Młodym:

 

EMPIRE – suknie ślubne w stylu empire przypominają zwiewną garderobę Greczynek… sprzed ładnych kilku wieków ;) Taka suknia eksponuje biust, wygląda dobrze zarówno na paniach z mniejszymi, jak i większymi piersiami – ważne, by zadbany był dekolt. Ozdobny pas pod biustem odcina sukienkę, która swobodnie opada wzdłuż ciała. Lejąca spódnica sukni dobrze ukrywa brak wcięcia w talii, więc ten fason sprawdza się szczególnie u Panien Młodych o chłopięcej budowie ciała. Suknia w stylu empire nie jest za to polecana osobom bardzo wysokim, ponieważ optycznie wydłuża sylwetkę.

 

suknia ślubna w stylu empire

 

styl empire suknia ślubna

 

suknia ślubna w stylu empire

 

suknia ślubna w stylu empire

 

„RYBKA” LUB „SYRENA” – uważana jest za najlepszy sposób na to, by podkreślić ponętne kobiece kształty. Suknia „rybka” opina się na biodrach, eksponuje też płaski brzuch, wybierają ją więc Panny Młode z bardzo zgrabnymi sylwetkami. Dobrze jest też poćwiczyć nieco przed ślubem, by lekko napiąć mięśnie brzucha i ciut ujędrnić pośladki :) Góra sukni "syreny" jest bardzo obcisła, rozszerza się dopiero przy samym dole. Tutaj mała przestroga – wydaje się, że „syrena” jest idealnym fasonem dla pań o figurze modelki, jednak bardzo dobrze wypada u niskich, drobnych i przy tym szczupłych pań. Panny Młode naprawdę chude lub posiadające kościstą budowę ciała powinny zrezygnować z tego fasonu – suknia ślubna typu „rybka” układa się najlepiej na bardziej kobiecych kształtach.

 

suknia ślubna syrena

 

suknia ślubna fason rybka

 

suknia ślubna fason syrena

 

A już niedługo wskazówki, jak dobrać suknię ślubną dla wyższych Panien Młodych

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~Aga
Najnowszy komentarz!
Wybór sukni ślubnej dla takiej wysokiej pięknej dziewczyny to żaden problem... ;-)
~kropka25
a dla mnie wybór sukni ślubnej nie był takim problemem, bo już w szkole wiedziałam jaką suknię założę! Zostały jeszcze dodatki, z tym to jest latania...
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token