Jak dobrać model sukni ślubnej do figury Panny Młodej? cz. 2. Porady dla wysokich pań i "A" na każdą sylwetkę!

nowość
Jak dobrać model sukni ślubnej do figury Panny Młodej? cz. 2. Porady dla wysokich pań i "A" na każdą sylwetkę!

Oto kolejna porcja wskazówek, jak wybrać idealny fason sukni ślubnej – tym razem dla wyższych Panien Młodych (poprzednio mówiliśmy, jak wybrać suknię ślubną dla niższej Panny Młodej). Rozważania sylwetkowe zakończymy uniwersalną literą „A”, czyli typem, który pasuje każdej kobiecie :) Zapraszam do lektury!

 

KLASYCZNY („księżniczka”) – klasyk, czyli suknia ślubna „księżniczki”, pożądana przez większość Panien Młodych :) Składa się z dopasowanego gorsetu i bardzo rozkloszowanego dołu – występuje w postaci jedno- lub dwuczęściowej. Klasyczna suknia ślubna wygląda efektownie, wręcz imponująco i przypomina prawdziwie balową kreację. Dzięki rozłożystej spódnicy świetnie kreuje kobiecą sylwetkę, szczególnie u pań, które posiadają szerokie ramiona, a wąskie biodra. Suknię „księżniczki” wybierają przede wszystkim Panny Młode o szczupłej lub chłopięcej budowie ciała, raczej wysokie (falbany i drapowania oraz znaczna szerokość optycznie pomniejszają). Niestety nie będzie wyglądać korzystnie na kobietach o pełniejszych kształtach, ponieważ gorset jest na tyle mocno spięty, że może powodować mało estetyczny efekt „wylewania się” piersi z sukienki.

 

suknia ślubna z rozłożystą spódnicą

 

suknia ślubna księżniczka

 

model sukni ślubnej księżniczka

 

PROSTY – suknię ślubną o prostym kroju poleca się przede wszystkim szczupłym kobietom o ładnie zarysowanej linii bioder. W prostej sukni lepiej wyglądają też wyższe Panny Młode – niższe panie mogą prezentować się nieco bez wyrazu. Sukienka w tym fasonie ma spódnicę o jednakowej szerokości od pasa w dół. Aby Panna Młoda mogła swobodnie się w niej poruszać wszywa się rozporek albo wykonuje nacięcie sukni od linii kolan.

 

suknia ślubna w prostym fasonie

 

prosty fason sukni ślubnej

 

prosta suknia ślubna

 

W KSZTAŁCIE LITERY „A” – suknia ślubna w kształcie litery A rzeczywiście nieco ją przypomina. Rozchodzi się od pasa w dół na kształt trójkąta, ale jest mniej rozłożysta niż w stylu klasycznym. Finalna szerokość sukni zależy od preferencji Panny Młodej. Taki krój jest w zasadzie odpowiedni do wszystkich typów figury, a co więcej tuszuje krągłe biodra. Jako najbezpieczniejszy jest najczęściej wybierany przez panie szykujące się do ślubu. Szczególnie lubią go kobiety z wąskimi biodrami i szerszymi ramionami, bo ładnie tworzy odpowiednie proporcje. Pojawia się jednak tutaj jedno małe „ale” – o ile suknia w kształcie litery A wygląda wdzięcznie i uroczo, o tyle wszystkich wdzięków pań o idealnych figurach nie wyeksponuje. Jeśli więc posiadacie modelową sylwetkę, którą chcecie z dumą i gracją zaprezentować, wybierzcie lepiej inny fason. Sukienka „A” będzie wyglądała prosto i elegancko, ale zakryje też wyjątkowo zgrabną figurę, którą warto podkreślić np. suknią „rybką” lub „księżniczką”.

 

suknia ślubna w kształcie litery A

 

suknia ślubna litera A

 

suknia ślubna w kształcie litery A

 

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~narzeczona**
Najnowszy komentarz!
Suknia na piątej fotce przepiękna!!
~Adela
Dla mnie tylko i wyłącznie suknia ślubna księżniczka :) Żadna inna nie istnieje :)
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token