Piękna Panna Młoda - jak odpowiednio dobrać makijaż ślubny w 5 krokach?

nowość
Piękna Panna Młoda - jak odpowiednio dobrać makijaż ślubny w 5 krokach?

Przy doborze makijażu ślubnego powtarzają się niektóre zasady doboru fryzury ślubnej. Jakie? Przede wszystkim takie, aby pamiętać o swoich upodobaniach, mieć na względzie własny komfort podczas ślubu czy dostosować make up do typu urody. Plus jeszcze kilka innych rzeczy. O tym wszystkim szerzej poczytacie tutaj :)

 

Po pierwsze... wygoda!

 

Tak, jak omawiałyśmy to przy fryzurkach - najlepiej zdecydować się na coś, w czym poczujesz się dobrze i naturalnie. Jeśli lubisz mocne makijaże, to z wyraźnie podkreślonymi oczami w uroczysty dzień na pewno będziesz czuła się pięknie i pewnie. A jeśli do pracy czy szkoły w ogóle się nie malujesz, to być może najlepszą opcją okaże się delikatne wyeksponowanie atutów urody. Z drugiej strony własny ślub jest tak wyjątkową i niepowtarzalną okazją, że może warto skusić się na coś innego, nowego? Właśnie po to, żeby sprawdzić, czy w planowanym makijażu jest Ci naprawdę wygodnie i do twarzy, służy makijaż ślubny próbny - zdecydowanie warto z niego skorzystać :)

 

panna młoda w naturalnym makijażu

 

Po drugie... moda?

 

Jeszcze nie tak dawno temu stawiano na naturalność i raczej subtelne maźnięcia pędzelkami po buzi. Najczęściej wykonywało się makijaż ślubny klasyczny, czyli delikatny, niemal niewidoczny, a jednak rozświetlający oblicze Panny Młodej. Obecnie liczy się też w pewnym stopniu sezonowa moda ślubna na makijaże. Wizażystki starają się więc połączyć preferencje Panien Młodych z ich typami urody i wpleść w to lekkie nawiązanie do panującego trendu. Jeśli nie masz na razie pomysłu na swój ślubny look, możesz przejrzeć czasopisma i katalogi dedykowane Pannom Młodym i zapoznać się z nowościami na kolejny sezon. Gdy coś konkretnego wpadnie Ci w oko, wytnij i zachowaj! Mając taki zbiór inspiracji na pewno dobierzesz wraz z makijażystką coś idealnego dla siebie.

 

delikatny makijaż panny młodej

 

Po trzecie... uroda

 

Tak, jak nie każda sukienka pasuje do każdej figury, tak i nie każdy makijaż pasuje do każdej twarzy. O tym powszechnie wiadomo, ale mimo to warto przypomnieć sobie tę zasadę, zanim - mając subtelną urodę Wiosny - zaczniesz upierać się przy mocnym smokey eye, który najlepiej wygląda przy wyrazistej urodzie Zimy. Poza tym istotną sprawą jest też rodzaj cery. Dla pań z problematyczną buzią będzie potrzebny odpowiedni, mocno kryjący podkład; paniom ze zmarszczkami w okolicach oczu odradza się odcienie mieniące się i złote; twarz powinna mieć odcień zbliżony do kolorytu ciała (ani zbyt opalony ani też zbyt jasny)...

 

podkład dla panny młodej

 

Po czwarte... mój strój :)

 

Makijaż ślubny dobieramy także ze względu na planowany strój i całą ślubną stylizację. Liczą się tutaj dodatki i ich kolory (np. decydując się na różowe pąki w bukiecie ślubnym, warto zaakcentować również powieki odrobiną różowego cienia) oraz styl (motyw przewodni ślubu). Do kreacji w stylu retro pasować będą makijaże z lat 60., natomiast do stylizacji natural - makijaż z gatunku "no make up".

 

panna młoda stylizacja retro

 

Po piąte... trwałość i jeszcze raz trwałość!

 

O tak, to też bardzo ważne, a nieraz pomijane przez Panny Młodej kryterium. Ładny efekt swoją drogą, ale liczy się także, a może i przede wszystkim trwałość makijażu ślubnego. Ten Wyjątkowy Dzień rozciąga się prawie na całą dobę - makijaż ślubny wykonuje się zazwyczaj rano, by popoludniu stanąć w nim na ślubnym kobiercu, a od wieczora do białego rana bawić się z gośćmi weselnymi. Nie ma więc rady, taki make up MUSI utrzymywać się na buzi w nieskazitelnym stanie przez cały czas. Dlatego warto zainwestować w dobre (i sprawdzone wcześniej!) kosmetyki albo udać się do profesjonalnego salonu. Perfekcyjny makijaż ślubny sprawi, że będziesz czuła się pewnie i pięknie, a jedyne, co możesz mieć przy sobie, to bibułki matujące i puder do szybkiej korekty w łazience pomiędzy kawałkami na parkiecie :)

 

makijaż panny młodej stylizacja ślubna 

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~szczęśliwa mężatka!
Najnowszy komentarz!
Mój makijaż ślubny był przepiękny!!!! Jeszcze raz dziękuję pani Anecie :)
~Joanna
Sama interesuję się wizażem, więc z tym jak dobrać makijaż ślubny nie miałam żadnego problemu ;) Nawet podpowiadałam koleżankom co i jak, a najwięcej frajdy miałyśmy, kiedy malowałam je na panieński ;)
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token