Jak za pomocą sukni ślubnej ukryć mankamenty figury? - część 2.

nowość
Jak za pomocą sukni ślubnej ukryć mankamenty figury? - część 2.

Ostatnio omawialiśmy, jak za pomocą sukni ślubnej wpłynąć na wzrost i biust, optycznie rzecz jasna ;) Czyli jaką wybrać suknię ślubną, aby zaprezentować się w jak najlepszym świetle, tuszując jednocześnie niedoskonałości. Dzisiaj pozostajemy w tym temacie, a uwagę kierujemy na modelowanie bioder i ramion. Panny Młode, które chciałyby wpłynąć wizualnie na te części swojej figury, zapraszam do lektury :)

 

  • PANNA MŁODA O SZEROKICH BIODRACH

 

Pierwsze, co należy zrobić przy szerokich biodrach, to odwrócić od nich uwagę. Odpadają więc różnego rodzaju drapowania, wydatne trójwymiarowe ozdoby, które tylko przyczynią się do niechcianego wrażenia. Z kolei kreacje obcisłe, ścisle przylegające do ciała czy po prostu wąskie też nie będą prezentować się zbyt korzystnie. Najlepiej więc zdecydować się na delikatne rozkloszowanie dołu i przede wszystkim wyeksponowanie ramion i dekoltu. W tuszowaniu zbyt szerokich bioder świetnie sprawdza się też dwuczęściowa garderoba ślubna - gorset z odciętą spódnicą.

 

suknia ślubna z odsłoniętymi ramionami

 

  • PANNA MŁODA Z BRAKIEM WCIĘCIA W TALII

 

Brak wcięcia w talii dość łatwo zamaskować rozkloszowaną spódnicą, jednak pamiętając przy tym, że im mniej drapowań, falbań i przyciągających uwagę zdobień, tym lepiej. Do figury ze słabo zarysowaną talią poleca się tradycyjną suknię ślubną w kształcie litery A. Pionowe wstawki pomogą wizualnie wymodelować talię.

 

suknia ślubna w kształcie litery A

 

  • SZEROKIE RAMIONA PANNY MŁODEJ

 

Odwracamy od nich uwagę, skupiając się na dolnej części ciała. Rozbudowujemy linię talii, bioder, aż po stopy, tak by nadać sylwetce odpowiednie proporcje. Panny Młode o takiej budowie ciała powinny unikać ramiączek wiązanych za szyją, a nawet pełnego odkrycia ramion, bo takie zabiegi kierują na nie wzrok i zwiększają dysproporcję.

 

suknia ślubna księżniczka z rękawkami

 

  • WĄSKIE RAMIONA PANNY MŁODEJ

 

Wąskie ramiona wyglądają zgrabniej niż te zbyt szerokie, ale i tutaj możemy pokusić się o delikatne wizualne czary :) Aby dodać sobie wdzięku Panna Młoda może sięgnąć po suknię ślubną z dekoltem w łódkę, który zrównoważy optycznie proporcje figury.

 

suknia ślubna z dekoltem w łódkę

 

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~Ona
Najnowszy komentarz!
Też lubię suknię A, jest taka uniwersalna. Chociaż tutaj podoba mi się księzniczka, z rękawkiem, cudo :)
~wuwu
A dobra na wszystko :P
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token