Jakie wybrać dodatki do sukni ślubnej "księżniczki"?

nowość
Jakie wybrać dodatki do sukni ślubnej "księżniczki"?

Suknia ślubna w stylu księżniczki - niezmiennie zachwyca i spełnia marzenia z czasu, gdy byłyśmy jeszcze małymi dziewczynkami... Przynajmniej marzenia części z nas ;)

 

Jeśli zdecydowałaś się na rozłożystą kreację na swój ślub rodem z baśni, przyda Ci się ta ściągawka.

 

Zobacz koniecznie jakie wybrać dodatki do sukni ślubnej księżniczki!

 

Suknia ślubna w stylu księżniczki jest zazwyczaj bardzo imponująca. Rozłożysta spódnica, oparta na większym lub mniejszym kole, albo też na wielu warstwach materiału nasuwa skojarzenia z barokowym czasem piękna i przepychu. W zależności od tego, na ile niewyszukana będzie kreacja lub, z drugiej strony, w jakim stopniu zdobić ją będą aplikacje, drapowania i hafty - można uzyskać efekt od prostej elegancji po okazałą wykwintność.

 

Pamiętaj, że wybierając do stroju ślubnego dodatki, takie jak biżuteria czy buty, należy kierować się zasadą proporcji. Im bardziej strojna będzie sama suknia ślubna, tym drobniejsze powinny być detale uzupełniające stylizację. I na odwrót :)

 

Suknia ślubna w stylu księżniczki

 

 

Pamiętając o tej zasadzie, zobacz teraz jakie dodatki do sukni ślubnej księżniczki będą wspaniale podkreślać jej wyjątkowy charakter!

 

 

  • WELON ślubny

 

Po welon nadal chętnie sięgają Panny Młode i to niezależnie od wybranej kreacji. Chociaż można znaleźć dużo jego zamienników, jak chociażby kwiaty wpięte we włosy, ozdobne spinki i opaski, woalki - to jednak do tradycyjnej sukni ślubnej księżniczki pasuje nad wyraz dobrze właśnie welon.

 

Możesz przebierać i wybierać spośród krótkich po zupełnie długie, sięgające ziemi - weź tylko pod uwagę nie tylko urok takiego dodatku, ale także praktyczność. Dłuższy welon trzeba będzie podpinać lub obwiązywać wokół ręki, by móc ze spokojem kroczyć u boku Pana Młodego i tańczyć :)

 

Efektowna suknia ślubna księżniczka z dopasowanym welonem

 

Prosta suknia ślubna z welonem

 

  • DIADEM na ślub

 

Tutaj zdania są bardzo podzielone. Niektóre osoby zarzucają mu kiczowatość, podając skojarzenia z balikami dla dzieci. Choć myślę, że najważniejsze, by to Panna Młoda cudownie czuła się w dniu swojego ślubu i jeśli jej marzeniem było przywdzianie balowej kreacji i ozdobienie fryzury diademem - to dlaczego nie :) Przy zachowaniu zasad umiaru i proporcji diadem może dodać całej stylizacji ślubnej prawdziwie królewskiego - i zarazem pełnego elegancji - charakteru.

 

Panna Młoda z diademem na włosach

 

  • RĘKAWICZKI ślubne

 

A co powiecie na rękawiczki? W zasadzie dość rzadko można spotkać ten dodatek na rękach Panny Młodej, szczególnie w ostatnim czasie, kiedy królowały naturalne stylizacje ślubne inspirowane na przykład klimatem rustykalnym. Tym również zarzuca się niekiedy śmieszność, jednak umiejętnie dobrane do stylizacji mogą stać się piękną kropką nad i.

 

Rękawiczki do sukni ślubnej na pewno będą dobrze wyglądały w stylizacji ślubnej inspirowanej klimatem lat 20. XX wieku. Raczej to nie będzie wtedy suknia ślubna księżniczka :) Kreacje w stylu vintage aż proszą się o wykończenie trafnymi detalami, np. króciutkimi rękawiczkami z dzierganym wzorem. A może długie atłasowe? :)

 

Kreacja ślubna w stylu vintage z rękawiczkami

 

Rękawiczki do sukni ślubnej

 

Przy nowszej balowej stylizacji z suknią ślubną w stylu księżniczki postaw zdecydowanie na ozdobienie dłoni biżuterią.

 

Biżuteria na dłoniach Panny Młodej

 

 

Jakie jeszcze macie pomysły na dodatki do sukni ślubnej w stylu księżniczki? :)

 

źródło zdjęć

 

autorka: Joanna Kłossowska

 

Komentarze:
Brak komentarzy.

Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token