Pięknie i uroczyście - kwiatowe dekoracje kościoła na ślub

nowość
Pięknie i uroczyście - kwiatowe dekoracje kościoła na ślub

Czyżby już czas pomyśleć o dekoracjach ślubnych w kościele? Jeśli do Tego Wyjątkowego Dnia odliczacie już tylko tygodnie, a nie miesiące, to jak najbardziej! A jeśli nie macie na razie pomysłu, jak przystroić miejsce ślubu, tak by oddać romantyczno-odświętny charakter i należytą powagę uroczystości - dobrze trafiliście :) Dzisiaj podpatrujemy kilka inspiracji, które najczęściej stosuje się przy okazji ceremonii zaślubin.

 

  • KWIATY & BUKIETY

 

Jak zwykle na pierwszym miejscu :) Kościół standardowo ozdabiany jest kwiatami na rozmaite okazje, a zatem również na śluby. Najczęściej ustawia się trzy bukiety koło ołtarza (np. jeden sporej wielkości i dwa pomniejsze). Można udekorować też pojedynczymi pąkami lub małymi bukiecikami siedziska Pary Młodej i poszczególne ławki. To dodaje uroku i wprowadza romantyczny nastrój. Trzeba jednak pamiętać, że im większa świątynia, tym więcej trzeba zapewnić ozdóbek. W przypadku bardzo dużej liczby ławek można np. przymocować kwiaty do co drugiej lub co trzeciej ławki.

 

ślubne dekoracje z kwiatów na ławkach w kościele

 

  • PŁATKI KWIATÓW

 

Która para nie chciałaby kroczyć drogą usłaną różami?... Można i tą do ołtarza ;) Sypanie płatkami kwiatów przed Parą Młodą staje się coraz modniejszym zwyczajem. Pamiętajcie jednak, że na to zgodę musi wyrazić ksiądz! Nie w każdym kościele istnieje taka możliwość, zapewne ze względów porządkowych - płatki świeżych kwiatów są dość brudzące, zwłaszcza jeśli rozdeptuje je kilkadziesiąt stóp :) Przed jednym kościołem spotkałam się nawet z informacją, że zabronione jest sypanie czymkolwiek na Parę Mlodą po wyjściu z ceremonii!

 

płatki róż w kościele na ślub

 

  • KWIATOWE PERGOLE

 

Pergole, czyli wręcz bramy, pod którymi przechodzi Para Młoda - to wyjątkowy (ale też nieco kosztowny!) sposób ozdabiania kościoła. Łuki, na których mocuje się kwiaty i inne ozdoby (jak wstążeczki, szarfy lub kokardki), zawsze wyglądają bardzo efektownie. Przy tego typu rozwiązaniu nie można przesadzić z pozostałymi dekoracjami - powinny być umiarkowane, żeby nie tworzyć wrażenia przesady. Taką kwiatową bramkę można wybrać jedną - na wejściu do kościoła albo ustawić cały rząd do ołtarza.

 

kwiatowa pergola ślubna

 

A jeśli jesteście ciekawi, jakie są inne sposoby dekoracji kościoła na ślub, wypatrujcie następnego wpisu!

 

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~Ania
Najnowszy komentarz!
Polecam dekoracje z herbacianych róż na ślub:)
~florynkA
KOCHAM KWIATY
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token