Magiczny romantyzm i szczypta nowoczesności - niesamowite wesele w średniowiecznym stylu!

nowość
Magiczny romantyzm i szczypta nowoczesności - niesamowite wesele w średniowiecznym stylu!

Zastanawialiście się kiedyś, jak by to było przenieść się kilka lat wstecz? A kilka wieków? Na przykład w magiczną rycerską krainę, w której Pan Młody podjeżdża na białym koniu i oczarowany Panną Młodą w przepięknej balowej kreacji ślubuje jej swoją dozgonną miłość, wierność i opiekę...

 

Kto zobaczył zielone wzgórza, majestatyczny zamek i szczęśliwą zakochaną Parę w charakterystycznych strojach? :)

 

Dobra wiadomość dla narzeczonych, którzy z sentymentem powracają do wyobrażeń o średniowiecznej scenerii
i miłości tak silnej, że nic nie może jej rozerwać! Podobnie wspaniały klimat możecie wykreować sobie tutaj, w naszym XXI wieku ;)

 

Obecnie jest tyle możliwości, taki wybór, a już szczególnie w dziedzinie organizowania ślubów, że zrealizowanie swojego marzenia o romantycznym i pełnym pasji średniowiecznym weselu staje się zupełnie osiągalne.

 

 

Na Ślubeo dzisiaj zanurzamy się właśnie w jeden z takich bajkowych przykładów - pomysłów na to,

jak wyprawić ślub i wesele w średniowiecznym stylu!

 

 

Ślub w stylu średniowiecznym  Średniowieczne dodatki do stylizacji Panny Młodej

 

Spójrzmy na Pannę Młodą - rozłożysta suknia ślubna w stylu księżniczki, długi welon wykończony koronką, romantyczny warkocz i świeże kwiaty. Do tego ta sceneria, mnóstwo zieleni, kwiaty i kamienie, wiekowa ławka.
No i oczywiście zamek :) Piękny, majestatyczny, wspaniały!

 

Panna Młoda w sukni ślubnej w stylu księżniczki

 

Bardzo ciekawie zaaranżowano stół weselny. Już samo jego ulokowanie w plenerze - wśród zieleni, przed zamkiem tworzy idealny klimat. Goście weselni, biesiadując czy spacerując po wyjątkowo urokliwym terenie, mają przed oczami wspaniały, zabytkowy budynek, który zachwyca nie tylko architekturą, ale jest także idealnym odwzorowaniem średniowiecznego stylu przyjęcia weselnego. Zazwyczaj w tego typu pałacach, oprócz wesela, można zorganizować także uroczystość ślubną, w eleganckiej sali lub także w plenerze. Cały wyjątkowy dzień i również noc mogą być więc dla Młodych niesamowitą pamiątką, przygodą i ziszczeniem marzeń w jednym!

 

Stół weselny w średniowiecznym stylu

 

Srebrne puchary na stole weselnym  Deska serów na stole weselnym

 

Wesele w średniowiecznym zamku

 

Stół weselny inspirowany średniowiecznym stylem  Dekoracje na stole weselnym

 

Dekoracje i winietki dla gości są jedyne w swoim rodzaju, prawda? Dużą rolę w kreowaniu magicznego klimatu na tym weselu odgrywa srebrna zastawa stołowa. Puchary i dobrane do nich świeczniki oraz inne dodatki podkreślają elegancki
a zarazem wytworny charakter przyjęcia w ogrodzie.

 

Romantyczne dekoracje na weselnym stole  Winietki na stole weselnym

 

Organizując ślub w stylu średniowiecznym, można pokusić się o wyjątkowe detale, takie jak powyższe dekoracje czy niesamowita zastawa stołu weselnego. Ale to nie wszystko! Jak podobają Wam się oryginalne podziękowania dla gości? W pałeczkach zwieńczonych stylizowanymi pieczęciami z napisem "Dziękujemy" można umieścić dowolny upominek - list, dyplom, słodycze przyozdobione aksamitnymi wstęgami...

 

Podziękowania dla gości weselnych  Podziękowanie dla gości ze średniowiecznym akcentem

 

Ślub w średniowiecznej stylizacji ma jeszcze jedną zaletę... Dla najmłodszych znajdzie się sporo ciekawych atrakcji weselnych, z którymi maluchy najprawdopodobniej się jeszcze nie spotkały! Miniturniej rycerski, poszukiwania rycerskiego miecza albo królewskiej korony w ogrodzie, zabawy z szarfami to tylko niektóre pomysły, które w całkiem prosty sposób da się zorganizować. Dzieciaki przepadają za takimi klimatycznymi konkursami i scenkami, więc będą miały tyle samo frajdy z wesela, co dorośli - jeśli nawet nie więcej ;)

 

Dzieci na weselu

 

Zabawy w średniowiecznym stylu dla dzieci na weselu

 

Źródło: tutaj

Komentarze:
~co racja to racja
Najnowszy komentarz!
dla mnie taka wypasiona deska serów - i całe wesele pryz stole :P:P
~Fiona
Wow, ślub w średniowiecznym stylu, o tym bym nie pomyślała...:)
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token