Niezastąpione kwiaty na jesienne wesele - dalie w bukiecie ślubnym

nowość
Niezastąpione kwiaty na jesienne wesele - dalie w bukiecie ślubnym

W temacie jesiennych inspiracji kwiatowych na ślub, dalie zwyciężają bezapelacyjnie :) Duże, rozłożyste kwiaty z mnóstwem delikatnych płatków są piękną bazą do stworzenia ciekawej kompozycji. Zresztą nie tylko jesienną porą - dalie często komponuje się też z innymi gatunkami latem czy wiosną... Odpowiednie przede wszystkim dla Panny Młodej, ale i też dla druhen - coraz częściej spotykanej asyście (obok świadków) na polskich ślubach. Jednolity pomysł na bukiety dla wszystkich wyróżnionych dziewczyn tworzy bardzo spójną i przemyślaną aranżację. Przy czym wiązanka Panny Młodej zawsze musi się wyróżniać - chociażby wielkością albo dodatkowym kwieciem :)

 

dalie w bukiecie ślubnym panny młodej i druhen

 

źródło

  

A oto typowo jesienny bukiet ślubny z dalią obok innych kwiatów. Kolory żółci, bordo i bieli zestawione są na zasadzie wyrazistego kontrastu. To dodaje charakteru i wzbogaca skromny strój Panny Młodej.

 

jesienny bukiet ślubny z dalii

 

źródło

 

I z kolei taki w radosnej, wiosennej odsłonie :) Rozmaite odcienie różu nadają tej kompozycji sporo czaru i romantyzmu. Taki uroczy wiosenny bukiet ślubny idealnie podkreśli delikatną urodę Panny Młodej.

 

wiosenny bukiet ślubny z dalii

 

źródło

 

Jaśniutkie kolory i właśnie ten pełny kształt płatków sprawiają, że dalie mogą być jedynymi kwiatami w bukiecie ślubnym i wcale nie sprawi on wrażenia ubogiego - wręcz przeciwnie! Zdobna i wdzięczna kompozycja wzrusza swoją delikatnością i jednocześnie porywa wyrazistą formą.

 

bukiet ślubny z białych dalii

 

źródło

 

Dalie przeżywały swoją świetność w erze wiktoriańskiej (końcówka XIX wieku). Wtedy też zachwycano się ich elegancją i dostojeństwem. Dzisiaj sporo tego zachwytu pozostało - dalie wciąż są kojarzone z zaangażowaniem po wsze czasy i swoistym spoiwem miłości :) Dlatego nic dziwnego, że tak chętnie są wybierane w kwiatowych aranżacjach na ślub. Wybór może być podyktowany świamością ich symboliki albo też raczej instyktem - w każdym przypadku jest na pewno trafny :)

 

dalie w bukiecie ślubnym

 

źródło

 

Dalie z powodzeniem wykorzystuje się też w aranżacjach na przyjęciach zaręczynowych, rocznicach, może randkach? To symbol wiecznej miłości, choć znacznie mniej popularny niż tradycyjne róże. Kwiaty w nasyconych barwach mogą stworzyć przepiękne kompozycje i podkreślić charakter każdego przyjęcia.

 

bukiet z kolorowych dalii

 

źródło

 

A czy Wam przypadły do gustu? Ja nigdy nie zwracałam na nie szczególnej uwagi, ale teraz chyba pierwsze, na co będę kierować wzrok po wejściu do kwiaciarni, to będą właśnie DALIE :)

Komentarze:
~nata
Najnowszy komentarz!
mmm uwielbiam dalie
~Ada
Szukam jakiegoś jesiennego bukietu ślubnego, ten drugi z dalią całkiem całkiem ;) ale chciałabym coś skromniejszego
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token