Oprawa ślubu cywilnego - czy i Ty wierzysz w te mity?

nowość
Oprawa ślubu cywilnego - czy i Ty wierzysz w te mity?

Mit 1.: Ślub cywilny to tylko formalność.

Mit 2.: Ślub cywilny jest cichy, skromy i prosty.

Mit 3.: Ślub cywilny i biała suknia ślubna z welonem - toż to nie przystoi!

Mit 4.: Ślub cywilny kończy się obiadem i... wieczornym leżeniem na kanapie przed TV.

 

Obalamy wszystkie powyższe!

 

1. Ślub cywilny jest ogromnie ważny z punktu widzenia Pary Młodej, a przede wszystkim państwa.

2. Ślub cywilny może być efektowny, wykwintny i z rozmachem!

3. Ślub cywilny, na którym Panna Młoda występuje w sukni z welonem, trenem i diademem? Oby takich więcej ;)

4. Ślub cywilny może zakończyć się dopiero nad ranem następnego dnia i być najlepszą imprezą w Waszym życiu!

 

para młoda przed urzędem stanu cywilnego

 

Czy po zawarciu związku małżeńskiego w USC można zorganizować huczne wesele?

 

Jak najbardziej! Ślub cywilny jest tak samo ważnym wydarzeniem w życiu zakochanej pary, jak ślub kościelny. Mimo tego, przyjęło się, że to śluby w murach kaplicy aranżowane są z pompą i kończą się głośną zabawą do białego rana. A oświadczenia wygłaszane przed urzędnikiem - jedynie życzeniami gości przed salą ślubów i eleganckim obiadem.

 

Kochani narzeczeni, nic bardziej mylnego! Owszem, niektóre Pary Młode decydują się na ślub cywilny, by przeżyć te chwile w kameralnym gronie i mniejszym kosztem. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby oprawić ślub w urzędzie podobnie, jak ten w kościele (i na odwrót - przecież nie każda para ślubująca przed ołtarzem musi marzyć o wielkim weselisku). Tak, jak ślub kościelny można zorganizować w bardzo skromnej formie, tak i ślub cywilny - z rozmachem :)

 

imponująca sala ślubów

 

Skąd więc pytania przyszłych małżonków?

 

Często narzeczeni dopytują się o stroje ślubne do Urzędu Stanu Cywilnego albo formę zabawy po ślubie. Panny Młode nie wiedzą, czy powinny założyć skromną sukienkę lub kostium - a przecież tyle z nich marzyło jako dziewczynki o sukni balowej w Tym Wyjątkowym Dniu...

 

Suknia ślubna w bieli, do ziemi i jeszcze w stylu księżniczki...

 

...nie jest wcale zarezerwowana dla ceremonii kościelnych. To zwyczajowy strój, który Panny Młode w różnej postaci zazwyczaj przywdziewają na swój kościelny ślub, bo po prostu stał się modny ze dwa wieki temu. I jak widać, moda trwa do dziś ;)

 

Teraz jednak coraz częściej Panny Młode na swój ślub cywilny też wybierają białą efektowną kreację, z gorsetem i rozkloszowanym dołem. Jeżeli marzy Ci się właśnie taka stylizacja, nie rezygnuj z niej! W końcu z założenia ślub bierze się tylko raz w życiu :) Tego dnia to Wy jesteście najważniejsi i wszystko powinno odbywać się po Waszej myśli.

 

szczęśliwa para młoda

 

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~Minionka
Najnowszy komentarz!
dodam jeszcze że w niektórych sytuacjach (i to nie tak nieczestnych, serio!!!) można wziąć tylko ślub w USC bo kościelnego nie. kiedy? jeśli narzeczeni są spokrewnieni... oto dowód: https://www.eporady24.pl/slub_kanoniczny_lub_cywilny,pytania,20,137,6361.html mam w swoich znajomych 2 takie pary!! czy ktoś z was też zna kuzynów po ślubie? mi pierwszy ślub wydawał się...dziwny. na drugim już nie było takiego szoku ;)
~Renata
Pewnie, że ślub cywilny jest tak samo uroczysty jak kościelny!
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token