Panny Młode na tropie - odkrywamy tajemnice welonu ślubnego!

nowość
Panny Młode na tropie - odkrywamy tajemnice welonu ślubnego!

Która z Was ma ochotę zabawić się w detektywa? :) Dzisiaj pod lupę bierzemy welon, czyli dodatek do stroju Panny Młodej, który wywołuje wciąż żywe emocje. Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie swojej ślubnej stylizacji bez niego, a inne, podążając za trendem, rezygnują z niego na rzecz innego rodzaju ozdób we włosach. Welon symbolicznie i praktycznie, czyli to, co Panna Młoda wiedzieć o nim powinna - w następnych akapitach rozważamy wady i zalety, efekty wizualne i wpływ na charakter uroczystości, a nawet, co welon potrafi zdziałać z figurą ;)

 

panna młoda w welonie ślubnym

 

Moda modą, czyli jak kto woli :)

 

Niektóre Panny Młode, planując swoją ślubną kreację i wszystkie do niej dodatki, kierują się przede wszystkim panującymi trendami. Można, oczywiście - jeśli ktoś pasjonuje się modą, to własny ślub jest idealną okazją, by przenieść swoje zainteresowania na własny look. W 2014 roku welony cieszą się całkiem dużym zainteresowaniem dzięki kolekcjom ślubnych projektantów, z kolei w poprzednim czasie bardzo często zastępowały je woalki. A czy Wy spoglądacie na modowe nowinki kompletując swój strój ślubny?

 

panna młoda z twarzą przysłoniętą welonem

 

Symbolika welonu...

 

... w ostatnich wiekach podlegała sporym przemianom ;) Na samym początku welon ślubny pełnił funkcję... ochronną przed demonami czyhającymi na Pannę Młodą. Przenosząc się w ciut bardziej współczesne realia, welon miał po prostu osłaniać twarz Panny Młodej do momentu złożenia przysięgi, a konkretniej pocałunku po niej, który był przypieczętowaniem zaślubin. Symbolizował także dziewictwo i, choć zwyczaje ślubne z tym związane lekko się już zacierają, to nadal dla niektórych osób jest wyznacznikiem czystości.

 

Obecnie tej części garderoby można przypisać podkreślanie romantyzmu całej oprawy ślubnej, szczególnie jeśli podczas ceremonii Panna Młoda będzie miała właśnie przysłoniętą nim twarz. Nawiązanie do tradycji, celebracja wyjątkowych chwil dopełniają powagę i uroczysty charakter zaślubin. Zatrzymują ten wspaniały obraz na długo w pamięci :)

 

biały wzorzysty welon ślubny

 

Jak zeszczupleć w dniu ślubu... za pomocą welonu!

 

To nie żart, i takie cuda optyczne można zdziałać :) Dziewczyny, które interesują się choć troszkę wizażem czy doborem strojów do sylwetki, wiedzą doskonale, że za pomocą odpowiednich detali, gry światła i cieni, można wydobyć walory a ukryć mankamenty figury. Jak welon może wpłynąć na sylwetkę? Długi, układający się na plecach wyszczupla i jednocześnie optycznie skraca, dlatego chętnie wybierają go zwłaszcza wysokie Panny Młode. Natomiast dla kobiet z wąskimi ramionami najlepszym wyjściem jest wybór welonu długości właśnie do nich, o rozłożystym kroju, który opadając i miękko osiadając na ramionach, wizualnie je poszerzy.

 

długi welon ślubny

 

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~anya_1990
Najnowszy komentarz!
pierwszy welon do sukni ślubnej - cudo!! xD
~miss_california
A według mnie to zalezy od stylizacji. Nie do kazdej welon bedzie pasować.
~Karina
Welon to podstawa!:-)
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token