Skąd taka wysoka cena bukietu ślubnego?

nowość
Skąd taka wysoka cena bukietu ślubnego?

Dookoła wspaniały wir ślubnych przygotowań, wstępna wizja dekoracji kwiatowych na ślub jest, udajesz się więc w podskokach do najbliższej kwiaciarni, by wypytać o idealną wiązankę ślubną i - bam! Skąd taka wysoka cena?

 

Dlaczego zwykły bukiet na imieniny jest trzy razy tańszy, a z dodatkiem "na ślub" staje się od razu nie lada wydatkiem!

 

 

Kto choć zagłębił się już w temat ślubnych dekoracji z kwiatów i ich wyceny, może złapał się z początku za głowę. Nie zawsze oczywiście, ale jednak zdarza się, że Panny Młode ze zdumieniem pytają florystki: dlaczego bukiet ślubny jest taki drogi? Rozmyślając o ślubnych kosztach, mogą pojawić się podszepty finansowego sumienia: a może samemu narwać polnych maków... ;)

 

Spokojnie, na Ślubeo wyjaśniamy dziś skąd taka wysoka cena bukietu ślubnego

 

- biorąc pod uwagę te fakty, może jednak warto zlecić wykonanie wiązanki na ślub profesjonalistom, którzy zadbają o świeże kwiaty i wprawnymi rękoma wyczarują naprawdę estetyczną kompozycję pięknych pąków? :)

 

Bukiet ślubny w pastelowych kolorach

 

 

Ile kosztuje bukiet ślubny?

 

Cena bukietu ślubnego z żywych kwiatów zaczyna się średnio od 150 zł. W zależności od wybranych egzemplarzy, ich dostępności oraz dodatkowych detali i zdobień, może sięgać nawet kilkuset złotych! Skąd dokładnie bierze się taka cena?

 

 

Cena bukietu ślubnego = kwiaty +... czas i praca florysty!

 

Planując niewielki budżet na ślub i słysząc po tym cenę bukietu ślubnego, której się nie spodziewaliśmy, często zdarza się nam poirytować, oburzyć - przecież powinno być taniej!

 

Zapominamy jednak o tym, co składa się na koszt usługi, każdej jak by nie patrzeć. To nie tylko cena materiałów, w tym wypadku kwiatów, które w zależności od gatunku bywają i droższe, ale także czas oraz praca florysty. Tak jak i w każdym innym zawodzie potrzebne jest wykształcenie, a także praktyka, nierzadko całe lata poświęcenia i szlifowania swoich umiejętności, by efekty spełniały oczekiwania klientów.

 

Bukiet ślubny z pawim oczkiem

 

 

Każdy ceni swoją pracę i wymaga, by nie zaniżać jej wartości. Biznes, czy to pracując u kogoś, czy na własny rachunek, musi się po prostu opłacać :) Jeśli jednak to Was jeszcze nie przekonuje, zobaczcie co dokładnie składa się na cenę bukietu ślubnego:

 

  • rozmowa z klientem, przedstawienie propozycji, przygotowanie konkretnej oferty pod wymagania i oczekiwania
  • nierzadko dodatkowy kontakt osobisty lub telefoniczny podczas realizowania zlecenia
  • czas potrzebny na skompletowanie "składników" bukietów ślubnego - podróż na giełdę kwiatową, gdzie kwiaty kupuje się w całych paczkach, a nie pojedynczo - wiąże się z tym większa inwestycja
  • czas przygotowania kwiatów do tworzenia bukietu ślubnego (oczyszczenie, przycinanie, drutowanie, specjalne triki, by zachowały długo świeżość itd.)
  • sam czas tworzenia bukiet ślubnego
  • koszt materiałów bukietu ślubnego - nie tylko kwiaty, ale także gąbka, ozdobne dodatki, tasiemki, klej itd.
  • przygotowanie i zapakowanie bukietu ślubnego do transportu

 

Trochę tego jest, prawda? Bukiet ślubny tworzy się nawet 10 razy dłużej niż bukiet na zwykłą okoliczność, jak urodziny, rocznica itp.!

 

Czy to Was trochę przekonuje? Zdaje się, że niemała energia, czas i praca są warte takiej wyceny - stąd niekiedy tak wysoka cena bukietu ślubnego :)

 

źródło zdjęć

 

autorka: Joanna Kłossowska

 

Komentarze:
Brak komentarzy.

Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token