Słodkie inspiracje w listopadzie, czyli jesienny tort weselny!

nowość
Słodkie inspiracje w listopadzie, czyli jesienny tort weselny!

Oto słodki pomysł dla par, które organizują swój ślub pod koniec września albo w październiku czy w listopadzie. Tort weselny z jesiennym motywem! Rozkosznie słodki i bardzo klimatyczny udekoruje każde przyjęcie weselne. A jeśli dodać do tego i inne jesienne motywy, jak czerwone jabłuszka jako winietki lub podziękowania dla gości lub... dynie na sali, wesele może zyskać niepowtarzalną i oryginalna oprawę. Jeśli lubicie niestandardowe rozwiązania, proponuję zastanowić się nad takim torciskiem - na pewno zaskoczy i rozbawi gości weselnych :)

 

tort jesienny na wesele

 

źródło

 

Sprawdzona cukiernia, sprawdzone wypieki...

 

Tego typu wypiek należy oczywiście zamówić w dobrej cukierni - przy czym dobrej nie znaczy wcale tej najdroższej. Warto rozejrzeć się w ofercie cukierniczej w Waszej okolicy i popróbować, jakie ciasta oferują określone firmy. Ja zaczęłam wędrówkę po cukierniach na ponad rok przed swoim ślubem i na każdą możliwą okazję zamawiałam placek albo torcik (a to urodziny wówczas jeszcze narzeczonego, a to rocznica rodziców, a to imieniny siostry - okazji do słodkiego celebrowania jest po drodze całe mnóstwo!). Kiedy już upatrzycie swoją cukiernię, wybierzcie się do niej z wizją jesiennego ciasta - wystarczy już tylko zadecydować o smakach blatów i formie dekoracji!

 

jesienny tort weselny

 

źródło

 

Piętrowe ciasta weselne

 

Jeśli podoba Wam się  taki piętrowy tort weselny, musicie pamiętać o jednej ważnej rzeczy - aby poszczególne piętra trzymały się na sobie, ciasto musi być przełożone kremem. Niektórym osobom, które preferują wypieki na lżejszej śmietanie, taki smak może nie odpowiadać. Musicie więc przemyśleć, czy nie przeszkadza Wam obecność słodszego i cięższego kremu (tym bardziej, że tego rodzaju dekoracje wykonywane są z masy cukrowej lub marcepanu, a więc zawartość cukru w cukrze będzie baaaardzo wyczuwalna ;) ;)

 

tort weselny z jesiennym motywem

 

źródło

 

Jakie smaki na jesienne plaki? ;)

 

Jakie są smaki jesieni? Dynie... Ale w torcie chyba się nie sprawdzą :) Owszem, torty dyniowe się piecze, ale nie wszystkim gościom mogą przypaść do gustu. Jabłka... Też tak nie do końca, chyba że tort miałby przybrać formę szarlotki. Można i tak :)

 

Ale są i inne smaki, często spotykane w weselnych wypiekach: orzechowy, gruszkowy, z posmakiem cynamonu... Wszelkie korzenne inspiracje są mile widziane. Można też pokusić się o aromatyczną pomarańczową nutę. Mmm, komu przyszła ochota na słodki jesienny deser, ręka do góry! :)

 

tort weselny inspirowany jesienią

 

źródło

 

Komentarze:
Brak komentarzy.

Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token