Ślub w długi weekend - porady przy wyborze daty ślubu
Jeśli zastanawiacie się nad wyborem najlepszej daty na ślub, zajrzyjcie koniecznie w poprzednie i sprawdzone przez Pary Młode pomysły na termin ślubu :) Cztery popularne i szczególnie magiczne dni w roku mogą stać się Waszą wyjątkową datą, która podkreśli wspaniały i doniosły charakter uroczystości, jaką planujecie.
Oprócz wcześniej wymienionych, jest jeszcze jeden specjalny czas w roku, w którym Pary Młode chętnie organizują ślub i wesele. Dziś przyjrzymy się całemu wachlarzowi możliwości, jaki daje zorganizowanie ślubu w długi weekend.
Ślub w długi weekend - jak wybrać najlepszą datę na ślub?
Wybór daty na ślub w długi weekend daje szerokie pole do popisu z tego względu, że tych długich weekendów w roku jest kilka. W zależności więc od ładunku emocjonalnego, jakim darzycie poszczególne okresy w kalendarzu pociągające za sobą wolne w pracy - możecie wybierać od wiosny po prawie koniuszek lata. Im bardziej lubiany przez Was termin, tym lepszą będzie datą na ślub :)
Zobacz kiedy zorganizować ślub w długi weekend
Oto 3 najpopularniejsze i cenione szczególnie przez pracowników długie weekendy ;) Mają to do siebie, że przypadają każdorazowo w innym terminie w kolejnych latach, więc warto zawczasu sięgnąć po kalendarz i zobaczyć, kiedy dni wolne pokrywają się z dniami weekendowymi.
-
ślub na MAJÓWKĘ
Majówka to zdaje się ulubiony weekend Polaków - zazwyczaj niewiele trzeba, by cieszyć się niemal całym tygodniem wolnego, a ponadto na zewnątrz robi się ciepło, słonecznie i przyjemnie. Dlatego też tak wiele Par Młodych decyduje się na zorganizowanie ślubu w majówkę. Może to być równocześnie wspaniała chwila zaślubin, jak i przednia wiosenna zabawa w radosnym i beztroskim klimacie. Planując ślub i wesele w majówkę, można pokusić się o klimatyczne akcenty i atrakcje, np. majowego grilla.
-
ślub w BOŻE CIAŁO
Drugi długi weekend, który następuje niemal zaraz po majówce. Boże Ciało, w zależności od kalendarza kościelnego, przypada w majowy bądź czerwcowy czwartek. Wystarczy wziąć wolny piątek, by od czwartku do niedzieli cieszyć się wypoczynkiem. W tym terminie na ślub powinno także być ciepło i ładnie, tym bardziej, że już prawie witamy się z letnią porą. W przypadku organizacji ślubu kościelnego można połączyć uroczystość ślubną z ważną dla katolików datą.
-
ślub 15 SIERPNIA
Święto Wojska Polskiego, czyli państwowe święto jako dzień wolny od pracy. To również kolejne święto kościelne, które niesie za sobą długi weekend. W związku z tym, że ślub 15 sierpnia to praktycznie samo lato, o pogodę powinniście być spokojni - choć nie da się ukryć, że bywa nieprzewidywalna ;) Ale z pewnością warto być dobrej myśli!
I jaką datę wybieracie na ślub? :)
autorka: Joanna Kłossowska