Smoking na ślub - jakie wybrać dodatki?

nowość
Smoking na ślub - jakie wybrać dodatki?

Smoking to wymagający strój - kieruje się ściślej sprecyzowanymi wymogami niż garnitur męski, a gdy chodzi o smoking ślubny! ... to dopiero nie lada wyzwanie dla przyszłych małżonków, by ubrać narzeczonego jak należy :) Łatwo tu popełnić jakąś gafę, zwłaszcza przy doborze dodatków ślubnych. Ślubeo dziś przybywa z pomocą Panom Młodym i podpowiada, z czym to się je :)

 

Całe założenie polega na tym, żeby Pan Młody wędrował z klasą do ślubnego kobierca. Dlatego jego ubiorowi należy poświęcić tyle samo uwagi, co sukni Panny Młodej. A jak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach, zatem dziś zajmujemy się kwestią dodatków do smokingu ślubnego.

 

dodatki do smokingu ślubnego

 

źródło

 

  • KOSZULA SMOKINGOWA

Najlepszym materiałem na koszulę do smokingu jest bawełniana pika (rodzaj dwuwarstwowej tkaniny z bawełny). Koszula w kolorze śnieżnej bieli sprawdzi się również i wówczas, gdy Panna Młoda wystąpi w kreacji o barwie kości słoniowej; (bardziej obszerne wywody na temat koszuli dla Pana Młodego znajdziesz w następnym wpisie :)

 

  • SPINKI DO MANKIETÓW

 

Spinki do koszuli powinny być w kolorze czarnym (białe zakłada się do fraka). Wykonuje się je z kamienia wulkanicznego lub onyksu i umieszcza w obwódce srebrnej lub ewentualnie złotej.

 

czarne spinki z onyksu do smokingu ślubnego

 

źródło

 

  • PAS HISZPAŃSKI lub KAMIZELKA

 

Jeśli chcesz nadać swojej ślubnej garderobie wykwintny charakter, możesz zdecydować się na białą frakową kamizelkę. Najczęściej jednak panowie decydują się na kamizelkę wieczorową w kolorze czarnym, rzadziej w innych kolorach. A gdy Pan Młody decyduje się na smoking ciemnogranatowy, wtedy też dobiera się do niego kamizelkę o takiej barwie.

 

Wizytową kamizelkę szyje się z piki, jedwabiu albo wełny (przy czym, gdy klapy marynarki są jedwabne, to kamizelka również i z tego materiału powinna być wykonana). Owa część garderoby posiada trzy lub cztery guziki (opcjonalnie spinki) i zapinana jest dość nisko (kamizelki dzienne mają inaczej :) Kamizelka występuje w bardziej formalnej postaci jednorzędowej albo dwurzędowej. 

 

Drugą opcją jest założenie pasa smokingowego, który bywa też nazywany pasem hiszpańskim (trudno oprzec się takim skojarzeniom, prawda? :) Pas wybiera się czarny, ewentualnie biały, inne barwy spotykane są dość rzadko (ewentualnie na myśl przychodzi jeszcze czerwień). A czym jest pas do smokingu: to szeroki pas z jedwabiu, zapinany z tyłu na guziki, rzepy lub tasiemki.

 

smoking ślubny z czarnym pasem i czarną muchą

 

źródło

 

  • MUCHA

 

Bez dwóch zdań mucha powinna być zawiązywana przez Pana Młodego. Żadnych półśrodków typu mucha na gumce czy innych niewiarygodnych rozwiązań! O ile może to się sprawdzić w przypadku imprezy w akademiku, o tyle w połączeniu z szykownym ślubnym smokingiem cały wysokiej klasy efekt... sprowadza do zagłady. Muchę do smokingu wybiera się w wyłącznie kolorze czarnym, chyba że cały smoking szyty jest z ciemnogranatowego materiału - wtedy i mucha może mieć barwę ciemnego granatu.

 

  • BUTONIERKA


Jeśli jesteś Panem Młodym - zgodnie z zasadami stosownego ubioru kwiat wpinany w klapę marynarki powinien być biały. Goście weselni mogą pozwolić sobie na inne kolory. Tradycyjnie wpina się goździk albo zamiast niego mały pąk róży czy chaber.

 

butonierka z róży do ślubnego smokingu

 

źródło

 

  • POSZETKA

 

Poszetka, a więc o dziwnie brzmiącej nazwie chusteczka wkładana do górnej kieszonki od marynarki, w przypadku smokingu powinna być biała i wykonana z jedwabiu lub lnu.

 

biała poszetka do smokingu ślubnego

 

źródło 

 

  • SKARPETY

 

O tak, Panowie Młodzi różne cuda niewidy czasem wyprawiają, więc i miejsce na określenie skarpet do galowego stroju ślubnego się znalazło. Tutaj oczywiście - kolor: czarny; materiał: bawełna; wysokość: do łydki, by nie było widać odsłoniętej nogi, np. gdy Pan Młody zasiada do stołu.

 

  • BUTY

 

Lakierki do smokingu? Jak najbardziej! Chociaż nie jest to konieczność :) Buty pasujące do smokingu to tzw. wiedenki, inaczej oksfordy - czyli buty gładkie, wykonane z licowej skóry, z zamkniętą przyszwą (to ta część obuwia, która przyszyta jest do podeszwy i zakrywa stopę). Przydadzą się i na kolejne uroczyste okazje i są też idealne do garnituru, więc zdecydowanie warto zainwestować w dobre obuwie przed swoim ślubem ;)

 

lakierowane buty do smokingu ślubnego

 

źródło

Komentarze:
~Monia
Najnowszy komentarz!
A ja widziałam ostatnio fajne dodatki dla pana młodego u was na pintereście :)
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token