Symbol wiecznej miłości - jak wybrać obrączki ślubne?

nowość
Symbol wiecznej miłości - jak wybrać obrączki ślubne?

Jak wybrać obrączki ślubne? 

 

Piękny znak nieskończonej miłości małżonków… Obrączki nie mają ani końca ani początku – czy jest coś lepiej oddającego charakter małżeństwa? Według mnie nie ma :) Kupno obrączek ślubnych wydaje się prawie banalnym zadaniem w ogromie innych spraw do załatwienia – ot rodzaj złota, rozmiar palca i tyle. Ale, ale nie tak szybko! Tak potężny symbol wymaga nieco więcej uwagi przy jego wyborze. Aby obrączki faktycznie wiecznie Wam służyły, powinniście pamiętać o kilku szczegółach :)  

 

obrączki ślubne

 

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu obrączek ślubnych?

 

Przede wszystkim na próbę złota, z jakiego wykonane są obrączki. Najbardziej popularna próba to 585 (14 ct) – to złoto dobre jakościowo, o szlachetnej barwie. Wyższe próby (jak 18 ct czy 22 ct) oznaczają wyższą zawartość złota w obrączce, przez co zyskuje ona piękny poblask, ale jednocześnie jest już odrobinę mniej trwała i może być podatna na uszkodzenia. To wynika z tego, że złoto jest metalem dość miękkim, a więc im więcej jego w biżuterii, tym nieco bardziej plastyczna może się wydawać. Z kolei złoto o niższej próbie (czyli 8 ct, 10 ct) ma ciut jaśniejszą barwę i adekwatnie mniej czystego złota w pierścieniu, choć dzięki temu uznaje się je też najbardziej wytrzymałe i odporne, a poza tym jest też najtańsze w porównianiu z powyższymi.

 

Obrączki ślubne z brylantynami czy bez?

 

Często panie wybierają do swoich obrączek brylanty. Owszem, to bardzo efektowny dodatek, ale trzeba pamiętać, że nie wszystkie salony biżuterii oferują możliwość późniejszej zmiany rozmiaru obrączki z kamieniem. Tak naprawdę to zależy od danego złotnika, ale warto zapytać o to przed zakupem. Jeśli zdecydujecie się na brylanty w obrączce zwróćcie uwagę na 4 cechy, które decydują o ich klasie:

  • czystość,
  • masę,
  • barwę.
  • szlif.

  Jak wybrać obrączki ślubne?

 

Uwaga na wszelkie dodatkowe ozdoby. Nie wszystkie Pary Młode wiedzą, że zewnętrzny dekoracyjny wzór na obrączkach z czasem będzie się ścierał przy wykonywaniu codziennych czynności. Podobnie w przypadku obrączek, które są matowione – w trakcie noszenia stracą mat, a zyskają połysk.

 

A może wybrać obrączki z białego złota?

 

Już jakiś czas temu modne stały się obrączki z białego złota. Tak naprawdę to nic innego, jak złoto żółte, tylko z przeważnie sporą zawartością niklu w stopie i dodatkowo pokryte warstwą rodu (który nadaje obrączce biało-złotawy odcień, zbliżony do srebrnego). Jeśli wybierzecie takie obrączki, pamiętajcie, że rod po 2-3 latach zacznie się ścierać. Wtedy złotnik będzie musiał ponownie nanieść jego warstwy.  

 

Jak wybrać obrączki ślubne

 

Obrączki, które są wykonane z kilku rodzajów złota (np. żółtego, białego i różowego) mogą sprawiać problemy przy powiększaniu albo pomniejszaniu (czasem zdarza się, że pękają albo deformują się). Tak, jak w przypadku brylantów, porozmawiajcie o tym ze złotnikiem już na etapie wybierania obrączek.  

 

Jak wybrać obrączki ślubne

 

Kolejna uwaga, jeśli chodzi o późniejszą zmianę rozmiaru obrączek: obrączki cylindryczne (czyli wypukłe od środka), jak i obrączki tytanowe nie dają się zmniejszać i powiększać!

 

Jak wybrać obrączki ślubne - podsumowanie

 

Uff, czy to już wszystkie szczegóły ważne przy wyborze obrączek? Niee, jest ich więcej :) Osobiste upodobania, efekt, funkcjonalność, cena, termin realizacji… Ale głowy do góry – wybór obrączek ślubnych to jedna z najlepszych i najradośniejszych rzeczy do załatwienia przed ślubem! Zatem… uśmiech na twarz, narzeczoną/narzeczonego pod rękę i do jubilera! :)   Jeżeli nadal nie wiesz jak wybrać obrączki ślubne zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami na ich temat :)

 

Wybierasz obrączki ślubne? Sprawdź listę zagadnień, jaką warto zabrać do jubilera :)

Fantazyjne obrączki ślubne - inspiracje dla Par Młodych z wyobraźnią :)

Magia subtelnego wdzięku, czyli obrączki ślubne z różowego złota

Obrączki ślubne prosto z marzeń... - przykłady obrączek na zamówienie według indywidualnego wzoru Pary Młodej

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~Zocha
Najnowszy komentarz!
A ja lubię kombinacje;) Mi się te oryginalne podobają;)
~SzamAanka
Klasyczne żółte złoto, proste, piękne, ponadczasowe!
~BiBi
Bardzo przydatne informacje i z pewnością ułatwią wybór i zakup.
~Paulus
Pamiętam, że z moją żoną wybieraliśmy bardzo długo :) Ostatecznie wybraliśmy obrączki z Kruka http://wkruk.pl/obraczki dwumetalowe bez kamyków. Wyglądają nadal świetnie !
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token