Wszystko o MAKIJAŻU ŚLUBNYM - z cyklu Ślubeo Ekspert radzi

nowość
Wszystko o MAKIJAŻU ŚLUBNYM - z cyklu Ślubeo Ekspert radzi

Dzisiaj nasz Ślubeo Ekspert, Agnieszka Nortey, rozjaśnia kwestię makijażu ślubnego! Jak dobrać makijaż do urody? Jakie w ogóle są typy urody? Czy umówić się na makijaż ślubny... próbny? Na te i inne pytania znajdziecie trafne odpowiedzi tutaj :) Przyjemnej lektury!

 

 

Ślubeo Ekspert Agnieszka Nortey

— Jaki powinien być? Dlaczego najlepiej skorzystać z pomocy wizażystki? Jakie kolory do mnie najbardziej pasują?

 

Na te pytania i inne odpowiemy sobie za chwilę… Najpierw pamiętajmy o tym, że najbardziej idealny, piękny makijaż będzie również idealnie wyglądał na wypielęgnowanej cerze ;) I od tego należy, drogie Panny Młode, zacząć.

 

 

Skorzystajmy z pomocy kosmetologa, który odpowie nam, jaki mamy rodzaj cery i jak należy ją pielęgnować, a przede wszystkim – jak przygotować cerę do tego najwspanialszego dnia w naszym życiu ;)

 

Dlatego, kiedy już zostanie ustalona data ślubu, najlepiej jeśli skorzystasz z takich porad oraz kompleksowych zabiegów, które zostaną dobrane indywidualnie do Ciebie.

 

Pamiętaj o tym, że każda cera, bez względu na wiek i jej rodzaj, powinna być nawilżana!

 

Po odpowiednich zabiegach pielęgnacyjnych, które pomogą Ci doprowadzić cerę do zdrowego i promiennego wyglądu, proponuję skontaktować się z wizażystką, która przeprowadzi z Tobą prosty „wywiad”. Podczas takiej rozmowy wstępnej specjalista zaproponuje Ci kolorystykę i styl makijażu ślubnego.

 

Makijaż ślubny 

MUA / Stylizacja: Agnieszka Nortey  Ślubeo Ekspert

Photo: Kinga Kubiak Photography

Modelka: Marta Wesoła

 

 

Możesz również umówić się na makijaż próbny, aczkolwiek nie jest to konieczne. 

 

Makijaże próbne są bardzo popularne, ale co ciekawe Agnieszka wyjaśnia nam, że często Panny Młode rezygnują z takiej próby, bo podczas rozmowy z dobrą wizażystką dowiadują się dosłownie wszystkiego, co jest im potrzebne. Tak naprawdę wiele zależy tutaj od zaufania do specjalistki. Oczywiście zawsze można wykonać makijaż próbny i przekonać się, „jak się będę w nim czuła”, jednak jak pokazuje doświadczenie, jeśli wizażystka wzbudzi zaufanie swoim profesjonalizmem i równie ważną sympatię – wtedy każda Panna Młoda jest zupełnie spokojna o swój ślubny makijaż, bo wie, że pod takim fachowym okiem będzie po prostu wyglądać wspaniale ;)

 

 

Ślubeo Ekspert Agnieszka Nortey

 Wykonując makijaż profesjonalny, bierzemy pod uwagę:

 • * kształt twarzy,
 • * typ urody,
 • * okoliczność,
 • * wiek,
 • * jak i życzenia indywidualne klientki.

 

 

TYPY URODY to wiosna, lato, jesień, zima.

 

Wiosna i jesień to ciepłe typy urody. Lato i zima to chłodne typy urody.

Dobierając kolorystykę makijażu, tym należy się przede wszystkim kierować, jak również stylizacją swoją i Pana Młodego ;)

 

Chłodne typy urody dobrze będą wyglądały w zimnych odcieniach cieni do powiek, takich jak np.: fiolety, burgundy, granaty, róże, zielenie; a ciepłe w różnych odcieniach brązu, pomarańczach, brzoskwiniach, beżach, kolorach złotych, oliwkowych.

 

Do każdego typu urody można również użyć kolorów przeciwstawnych, np. do ciepłego odcienia tęczówki można użyć granatowej barwy, co optycznie podkreśli i uwydatni jeszcze bardziej kolor tęczówki.

 

Każdy szczegół makijażu jest dobierany tak, aby współgrał z całą stylizacją, osobowością i stylem. Nie zapominajmy o tym, jaki mamy bukiet kwiatów, w jakich odcieniach, jakie mamy dodatki i ich kolory i jaką stylizację na sobie będzie miał nasz przyszły mąż ;)

 

Makijaż Panny Młodej

MUA / Stylizacja: Agnieszka Nortey  Ślubeo Ekspert

Photo: Kinga Kubiak Photography

Modelka: Marta Wesoła

 

 

Makijaż Panny Młodej powinien być świetlisty, świeży, pastelowy,

a przede wszystkim wodoodporny.

 

Produkty, które używane są przez wizażystkę, są profesjonalne, więc o trwałość makijażu nie musisz się martwić – przetrwa dwa dni ;) Jest to połączenie makijażu dziennego z fotograficznym. Powinien być na tyle delikatny, abyś czuła się w nim lekko, a z drugiej strony na tyle wyraźny, aby był widoczny na zdjęciach, które będą pamiątką na całe życie.

Makijaż ślubny jest często pierwszym profesjonalnym makijażem Panny Młodej, dlatego powinna się w nim naturalnie czuć.

 

I na koniec mały bonusik:

 

Co powinna zawierać torebka Panny Młodej?

 

Główne kosmetyki, które zostały użyte do makijażu, np.:

 • puder w kamieniu,
 • pomadkę,
 • błyszczyk do ust,
 • chusteczki – również zwilżone,
 • plastry na odciski
 • i przede wszystkim dobry humor ;)

 

A już w następnym tygodniu  również bardzo przyjemny temat  czyli idealnie dobrana fryzura ślubna!

Komentarze:
Brak komentarzy.

Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token