Wszystko o... stylizacji PANA MŁODEGO z cyklu Ślubeo Ekspert radzi

nowość
Wszystko o... stylizacji PANA MŁODEGO z cyklu Ślubeo Ekspert radzi

W dniu ślubu nie tylko Panna Młoda musi prezentować się olśniewająco. Choć zazwyczaj to właśnie przygotowania jej ślubnej kreacji, stylizacji i makijażu pochłaniają najwięcej czasu, nie można zapominać o Panu Młodym – przecież tego wyjątkowego dnia oczy wszystkich Gości będą zwrócone również na niego! :) Garnitur czy surdut, a może smoking lub frak? Muszka czy krawat? Co włożyć do butonierki? Pana Młodego czeka wiele na pozór błahych wyborów, które niejednego mężczyznę mogą przyprawić o ból głowy – na szczęście nad wszystkim czuwa nasz Ślubeo Ekspert, osobista stylistka Agnieszka Nortey! :)

 

 

Jaką wybrać stylizację? Garnitur? A może smoking, frak lub surdut?

 

Ślubeo Ekspert Agnieszka Nortey

Pamiętaj o tym, że niewątpliwie Państwo Młodzi powinni stanowić harmonijną całość. Ślub jest dużym przeżyciem emocjonalnym, dlatego więc radzę Panom Młodym przygotować się tak, aby ich elegancki, niepowtarzalny wizerunek pozwolił nie tylko zachwycić Gości, ale i przyszłą żonę.

 

Od czego należy zacząć kompletowanie pełnego zestawu stylizacji ślubnej?

 

Zacząć należy od określenia typu sylwetki Pana Młodego – myślę, że nie jest to już dla Was zaskoczeniem ;) Tak jak podkreślałam już w poprzednich artykułach, jest to klucz do dobrania stylizacji idealnej. Poproś o pomoc stylistkę, która pomoże Ci w tym zadaniu i zaproponuje Ci pełen zestaw oraz rozwiązanie najbardziej korzystne dla Twojego typu sylwetki, biorąc również pod uwagę stylizację Twojej przyszłej żony oraz Twoje upodobania i styl. Jeśli nie wiesz, jakim typem sylwetki jesteś, mam dla Ciebie wskazówki, które pozwolą zakwalifikować Cię do jednej z nich.

 

 

Typy męskich sylwetek

 

Sylwetka A – posiada masywne nogi, tułów jest znacznie szczuplejszy niż dół. Dolna część sylwetki jest ''ciężka''. Wyrównując proporcje pomiędzy dołem a górą, załóż dwurzędową marynarkę i zwróć uwagę, aby więcej działo się w górnej części sylwetki – wzory, kolory – gdyż poprzez swój strój chcesz tam właśnie przyciągnąć uwagę. Dolna część powinna być spokojna, jednokolorowa. Możesz również wyrównać proporcje sylwetki poprzez kolory – górna część powinna być ubrana w jasne kolory (co optycznie ją powiększy), a dolna w kolory ciemniejsze (co ukryje ciężkość dolnej części ciała).

 

Sylwetka C – pan Okrągły ;) Sylwetka okrągła, niezbyt szczupłe nogi, pulchne ramiona. Dość duży brzuch, lecz nie szerszy niż biodra, które nie należą do najwęższych. Masywne uda. Zwróć uwagę na to, aby guzik marynarki, który jest rozpięty, nie znajdował się idealnie w miejscu brzucha, tylko poniżej. Najlepiej na tym typie sylwetki prezentuje się marynarka jednorzędowa. Proporcję sylwetki można również wyrównać poprzez kolory – ciemniejsze w górnej części, a jaśniejsze w dolnej. Proponuję również przypiąć spinkę na krawat, aby nie przesuwał się na boki.

 

Sylwetka T – pan Ołówek ;) Szczupły i wysoki. Szerokość ramion, pasa i bioder jest taka sama. Ma długie i szczupłe nogi. Koszula i marynarka powinny być slim fit. Przy tego typu sylwetce może dużo dziać się u góry – kolorowo i wzorzyście.

 

Sylwetka Y – ma bardzo szerokie ramiona. Górna część sylwetki jest zdecydowanie szersza niż dół. Posiada umięśnione nogi i płaski brzuch. Przy tego typu sylwetce należy wybrać marynarkę nie usztywnianą w ramionach, również jednorzędową. Ubrania nie mogą być zbyt obcisłe. Dużo ma się dziać w dolnej części sylwetki, a górna powinna być bardziej spokojna – wzorzyście i kolorowo w dolnych partiach sylwetki, a jednokolorowo i jasno w części górnej.

 

Sylwetka E – nie za wysoki, nie za niski, średniego wzrostu. Sylwetka jest postawna, lecz nie umięśniona, choć też nie otyła. Pan Standardowy ;) Może ubrać w zasadzie wszystko, często otwarty jest na nowe propozycje i rozwiązania. Może dodać sobie wzrostu za pomocą pewnych trików ;)

 

 

JEŚLI JESTEŚ ZA NISKI I CHCESZ DODAĆ SOBIE WZROSTU – ZASTOSUJ TRIKI:

  1. Garnitur z wąskimi klapami.
  2. Dużo wystający mankiet koszuli.
  3. Brak paska – alternatywa to szelki ;)
  4. Nisko guzik marynarki.

 

JEŚLI JESTEŚ ZA WYSOKI I CHCESZ ODJĄĆ SOBIE CENTYMETRÓW – ZASTOSUJ TRIKI:

  1. Manszety.
  2. Marynarka na dwa guziki.
  3. Jak najmniejszy mankiet koszuli.
  4. Niezbyt wąskie krawaty.

 

Ślubeo Ekspert Agnieszka Nortey

 

 

Pamiętaj o tym, że idealna długość marynarki to taka, kiedy swobodnie możesz włożyć ręce do kieszeni spodni.

 

 

 

Dziś najchętniej i najczęściej do stylizacji ślubnej wybierany jest garnitur. Garnitur może składać się z dwóch lub trzech części, gdyż kamizelka nie jest obowiązkowym elementem stroju. Bardzo ważne jest to, aby garnitur był bardzo dobrej jakości, przecież to ten najpiękniejszy dzień w Twoim życiu ;-) Klasyczny garnitur najbardziej pasuje wtedy, kiedy Panna Młoda występuje w skromnej sukni.

 

Garnitur ślubny

 

garnitur granatowy • garnitur grafitowy

 

 

Frak jest bardzo eleganckim strojem wieczorowym, noszonym przy szczególnych okazjach, takich jak bal czy ślub. Ma charakterystyczną marynarkę z ogonem jaskółki. Pomimo tego, że ma równoległe guziki, nie jest z przodu zapinany. Wyłogi fraka są zrobione z błyszczącej satyny. Do fraka nosimy spodnie proste, bez mankietów, lecz z dwoma lampasami po bokach. Ważne jest to, aby do fraka założyć białą koszulę i białą kamizelkę. Całość powinna dopełniać biała muszka, czarne skarpetki i czarne lakierki. Klasyczna definicja noszenia fraka to również zegarek na łańcuszku, a w kieszonce marynarki – biała chusteczka. Dopiszcie na zaproszeniu „white tie”, jeśli życzycie sobie, aby takie stroje obowiązywały na waszym ślubie.

 

Frak klasyczny do ślubu

 

klasyczny frak męski

 

 

Bądź jak Agent 007 i wybierz smoking ;) Smoking jest strojem wieczorowym bardziej eleganckim niż garnitur, lecz mniej oficjalnym niż frak. Smoking składa się z marynarki jedno- lub dwurzędowej z gładkimi, atłasowymi klapami lub kołnierzem szalowym, z czarnych spodni z pojedynczym atłasowym lampasem, białej koszuli z wykładanym kołnierzykiem i czarnej kamizelki lub atłasowego pasa. Muszka obowiązkowo w czarnym kolorze. Czarne skarpetki i gładkie lub lakierowane czarne obuwie. Jeśli życzycie sobie, aby takie stroje obowiązywały na waszym ślubie, dopiszcie na zaproszeniach „black tie”.

 

Smoking ślubny

 

smoking Bytom • smoking Vistula

 

 

Surdut to strój wizytowy z XIX wieku. Jest to przedłużona dwurzędowa marynarka z zaokrąglonym tyłem, spodnie bez mankietów, kamizelka, koszula biała z łamanym kołnierzykiem. W surducie najkorzystniej wygląda sylwetka T, wysoka i szczupła.

 

Surdut angielski do ślubu 

 

surdut angielski - jaskółka

 

 

Co wybrać najlepiej do naszej stylizacji: krawat, mucha, fular?

 

Krawat jest najbardziej popularny i noszony do garnituru. Krawat powinien być dobrej jakości, nie może się skręcać, powinien mieć długość dopasowaną proporcjonalnie do sylwetki. Prawidłowa długość krawatu jest wtedy, kiedy jego końcówka dotyka klamry od paska. Krawat dobieramy też do koszuli i sukni ślubnej lub dodatków Panny Młodej. Weź również pod uwagę jego grubość i Twój typ sylwetki (patrz powyżej). Możesz również poszaleć i wybrać nietuzinkowy wzór, który będzie odzwierciedlał Twój styl i wprowadzi trochę luzu ;)

 

Mucha w klasycznym zestawieniu – biała jest noszona z frakiem, a czarna ze smokingiem. Muchę można założyć również do garnituru i całość nabiera wtedy oficjalnego tonu. Jeśli jesteś kreatywny i lubisz trochę ekstrawagancji, możesz zaszaleć z kolorem czy nietuzinkowym wzorem… Znajdź swój wyróżnik ;)

 

Fular – jeśli jesteś duszą artystyczną, to proponuję Ci nietypowe rozwiązanie, które z pewnością Ci się spodoba. Fular jest formą chusty wiązanej pod szyją przy rozpiętym kołnierzyku. Najczęściej wykonany jest z jedwabnej tkaniny, łatwo układającej się. Najlepiej prezentuje się z surdutem i jest wyrazem nonszalanckiej elegancji i artystycznego luzu.

 

Krawat lub mucha dla Pana Młodego

 

muszka ze wzorem • muszka granatowa • fular czerwony • krawat • fular jedwabny

 

 

Jakie dobrać spinki do koszuli? Również tutaj możesz zaszaleć i wybrać swoje ulubione i wyróżniające Ciebie i Twój styl. Ważne jest jednak to, aby zachować umiar i elegancję i wybrać sobie jeden wyróżnik w formie spinek, krawatu, fularu czy muszki.

 

Spinki do mankietu dla Pana Młodego

 

spinki Keep calm • spinki I love my wife • spinki 007 • spinki Run lovers

 

 

Pan Młody, tak jak i Panna Młoda, powinien pamiętać o tym, aby nie tylko powalił wszystkich na kolana swoim strojem, lecz także wypielęgnowaną cerą, nienaganną fryzurą i idealnym manicurem. Drodzy Panowie, pamiętajcie o tym, że jeśli Wasz garnitur będzie najwyższej jakości, a fryzura będzie niedopracowana i tania – zniszczy to Wasz cały wysiłek, który włożyliście w przygotowania Waszej stylizacji. Więc proszę Was: skorzystajcie z najlepszego fryzjera, jakiego tylko znajdziecie ;-) Doradzi Wam już wcześniej fryzurę, którą będziecie mogli ponosić jeszcze przed ślubem i sprawdzić, jak się w niej czujecie, a także wypielęgnuje Wasze włosy tak, aby wyglądały niesamowicie. Zadbajcie również o pielęgnację swojej cery.

 

MAKIJAŻ ŚLUBNY DLA PANA MŁODEGO?

 

Tak, dobrze słyszysz, a raczej czytasz ;) Mam do Ciebie pytanie: czy bierzesz udział w sesji fotograficznej? Tak, a zatem skorzystaj z tej oferty ;)  Doświadczona wizażystka pomoże Ci w tym, abyś nie błyszczał się na zdjęciach i wyglądał naprawdę dobrze. Nie masz się czego obawiać, nie będzie cieni do oczu i maskary do rzęs ;-) będzie tylko lekka korekta, która pozwoli zatuszować ewentualne niedoskonałości Twojej cery, i sypki puder, abyś się nie świecił na zdjęciach. No i ewentualny modelaż, jeśli wizażystka stwierdzi, że to korzystne... Nie bójcie się, tylko dajcie sobie pomóc ;)

 

 

I jak Panowie Młodzi, podoba Wam się taki zwięzły przewodnik po stylizacji ślubnej specjalnie dla Was? ;)

Komentarze:
Brak komentarzy.

Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token