Polowanie na wymarzoną suknię ślubną - kiedy zacząć szukać?

nowość
Polowanie na wymarzoną suknię ślubną - kiedy zacząć szukać?

Im wcześniej, tym lepiej. Nie ma co przesadzać i rzucać się w wir poszukiwań na 2 lata przed ślubem, ale... jakąś ogólną wizję wymarzonej sukni ślubnej można sobie wtedy wypracować :) Jedno jest pewne - zostawienie zakupu ślubnej kreacji na dosłownie ostatnią chwilę to najgorsze, co Panna Młoda może zrobić! Nawet mając na uwadze wahania wagi ("przecież teraz jestem na diecie i schudnę!"), warto wcześniej wybrać konkretny model i na nim dokonywać odpowiednich poprawek - jeśli waga poszybuje w dół albo pójdzie lekko w górę. Pytanie: jak wcześnie?

 

Wędruj po sklepach pół roku przed ślubem

 

Taki podaje się optymalny czas na rozpoczęcie poszukiwań kreacji na ślub - od 6 do 9 miesięcy przed Tym Wyjątkowym Dniem. U dobrego producenta czy krawca wykonanie sukni ślubnej może zająć nawet cztery miesiące. Następne dwa mogą okazać się niezbędne na dokonywanie wszelkich przeróbek i zmian, które ustalane są podczas kolejnych przymiarek. Oczywiście w niektórych salonach mody ślubnej terminy realizacji zamówienia mogą być o wiele krótsze, ale w takiej sytuacji Panna Młoda musi się przeważnie liczyć z ograniczonym wyborem. Idąc z konkretnym, zwłaszcza tym najbardziej wyszukanym, modelem sukni na zdjęciu do krawca, trzeba uzbroić się w cierpliwość.

 

panna młoda w rozłożystej sukni ślubnej

 

W pośpiechu - suknia ślubna od ręki

 

Co jednak, jeśli zdarzy się przeczekać najlepszy moment na kupno sukni ślubnej, a Pannie Młodej czas zaczyna przeciekać przez palce? Rozwiązaniem może okazać się kupno sukni "z manekina". Panny Młode nieraz decydują się na wybór prezentowanej wszystkim w salonie sukni, gdy krój i rozmiar okazują się w sam raz. Jedyne, co pozostaje w takiej sytuacji do zrobienia, to zaznaczenie ewentualnej poprawek i dopasowanie do figury, ale faktycznie zajmuje to mniej czasu niż szycie kreacji od podstaw. Najlepiej zarezerwować około kwartału, aby ze spokojem zdążyć z przeróbkami - jeśli jednak nie mamy tyle czasu, proces można przyspieszyć (jednak by nie było nieporozumień, należy uzgodnić to zawczasu w salonie czy z krawcową). Modele z wystawy mają też zazwyczaj obniżoną cenę, ze względu na swoją "drugą świeżość".

 

Wyszukany model z zagranicy

 

Niekiedy Panny Młode decydują się na sprowadzanie upragnionej kreacji ślubnej wprost od zagranicznego producenta. Taka opcja dodatkowo wydłuża czas organizowania ubioru narzeczonej - oczekiwanie na ślubną garderobę może wynieść aż cztery miesiące. Do tego przymiarki, poprawki i okazuje się, że najbezpieczniej zainteresować się tematem wyboru sukni ślubnej na rok przed ceremonią :)

 

panna młoda w sukni ślubnej

 

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~klementynka
Najnowszy komentarz!
Wybór sukni ślubnej to była dla mnie... przeprawa! Najpierw nie mogłam zdecydować się na żaden model, później nie było nie było tej upatrzonej w żadnym salonie, jak już taki znalazłam, to okazało się, że nie dotarła... Wszystko skończyło się szczęśliwie, ale drugi raz na takie hece z salonami ślubnymi już bym się nie pisała :P
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token