WYWIAD z Agnieszką Skrzypczak ::: Z cyklu Ślubeo Ekspert radzi... ::: FOTOGRAFIA ŚLUBNA

nowość
WYWIAD z Agnieszką Skrzypczak ::: Z cyklu Ślubeo Ekspert radzi... ::: FOTOGRAFIA ŚLUBNA

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy kolejną serię artykułów-poradników dla wszystkich Par Młodych! 

 

Zaprosiliśmy na nasz pokład Ślubeo utalentowaną panią fotograf, dla której praca z aparatem to nie tylko zawód, ale przede wszystkim wielka pasja. Widać ją we wszystkich kadrach, które nie dość, że piękne, to jeszcze bardzo charakterystyczne. Zdjęcia Agnieszki Skrzypczak są jedyne w swoim rodzaju, mają swój styl, w którym rozkochało się już wiele Par Młodych :)

 

Tym samym rozpoczynamy przepiękną podróż po zaklętych kadrach, wykutych z miłości Młodych,

a uwiecznionych przez bystre oko fotografa... W naszym inspirującym cyklu

 

Ślubeo Ekspert radzi

 

 

Rozpoczynamy ekscytującą i pełną estetycznych wrażeń podróż, ale także - i przede wszystkim - dwumiesięczny serię

 

porad dla Narzeczonych z z niezwykle wdzięcznej dziedziny

fotografii ślubnej!

 

 

Oto nasz Ślubeo Ekspert ds. fotografii ślubnej kobieta o dużym kunszcie, osoba o bardzo sympatycznym usposobieniu i niebanalnym podejściu do fotografii, pewna swoich celów i z zaangażowaniem pomagająca Narzeczonym uchwycić najcudniejsze momenty dnia ślubu - Agnieszka Skrzypczak.

 

Agnieszka Skrzypczak fotograf, Ślubeo Ekspert

 

www: www.facebook.com/agnieszkaskrzypczakphotographer

 

 

Kochani, zapraszamy w kreatywny świat Agnieszki, która przez kolejne tygodnie będzie prowadzić nas przez najważniejsze zagadnienia związane z foto-oprawą ślubu i wesela :) Teraz już żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi!

  

  

  • Witaj Agnieszko, miło Cię gościć w progach Ślubeo. Jak nastrój, wiosenny już?

 

Dzień dobry! Miło być goszczoną. Powoli witam się już z łaskawszą aurą.

 

 

  • Od razu pogratuluję Ci kolejnego sukcesu – obroniłaś niedawno tytuł w łódzkiej PWSFTviT. Jak się czujesz jako świeżo upieczona pani magister sztuki?

 

Dziękuję. Przez pierwszych kilka dni szalenie cieszyłam się, że obrona i stres już za mną, niestety dosyć szybko zaczęłam tęsknić za tym zamykającym się etapem mojego życia. Nie pozostało nic innego jak złapać wiatr w żagle i płynąć z wiatrem. Niech mnie niesie!

 

 

  • Twoja praca dyplomowa jest… fascynująca. Zdradź, co odzwierciedla!

 

Tytułem mojego dyplomu stał się Impas i nie bez powodu otrzymał on takie imię. Moje fotografie i instalacje odzwierciedlają pewne momenty z życia, które istnieją w moim umyśle jako wspomnienia, jawa czy sen. To wszystko co powodowało trwogę, zastój czyli właśnie impas. Na pohybel postanowiłam nadać im fizyczną formę i w pewnym sensie zamknąć za sobą pewne etapy życia z nimi związane.

 

Agnieszka Skrzypczak_IMPAS

 

 

  • Piękne głębokie przesłanie. Czy takie samo nieszablonowe podejście do fotografii stosujesz przy sesjach z Parami Młodymi?

 

Fotografia kreacyjna a ślubna to dla mnie całkowicie różne światy. Staram się wplatać w sesje i reportaże mój punkt patrzenia na rzeczywistość, miłość i ludzi. Pragnę dać zakochanym coś więcej niż ich portrety, chcę fotografować ich uczucia. Dlatego tak ważny jest dla mnie przyjazny kontakt z Parami Młodymi. Robię wszystko, by się przede mną otworzyli, nie czuli się skrępowani i traktowali moją chwilową obecność w ich życiu jak niezłą przygodę.

 

 

  • Dlaczego zdjęcia to jedna z najważniejszych i najcenniejszych pamiątek ze ślubu? Niektóre Pary Młode zastanawiają się, czy warto angażować fotografa… Jakie są zalety wynajęcia profesjonalnego fotografa w stosunku do pstryknięcia kilku fotek smartfonem?

 

Jedyne co zostaje po tym pełnym emocji wydarzeniu to wspomnienia, fotografia i/lub film. Czy po tym całym wysiłku włożonym w organizację tego ważnego dnia nie będzie przyjemnie usiąść co jakiś czas na kanapie z lampką wina czy kubkiem herbaty i powspominać? Tą niezaprzeczalną zaletą jest to, że fotograf zawsze stara się by, Para Młoda wyglądała na fotografiach pięknie, prawdziwie, chwyta towarzyszące Parze emocje, zauważa detale, coś na co inni nie zwrócą uwagi.

 

Fotograf bierze odpowiedzialność za Wasze wspomnienia!

 

Agnieszka Skrzypczak_sesja ślubna

 

 

 Często spotykasz się z pytaniami od Par Młodych odnośnie do współpracy, samych zdjęć?

 

Zdarza się, że Narzeczeni nie mają pytań, więc sama zaczynam opowiadać (jestem gadułą). Ale zdarza się, że staję przed wyzwaniem odpowiadania na skrupulatnie przygotowaną listę zapytań, które mają za zadanie rozwiać wątpliwości zainteresowanych i oczywiście zachęcić do współpracy.

 

 

  • Na co mogą liczyć Pary Młode we współpracy z Tobą? W jaki sposób im pomagasz?

 

Czasami czuję się jak Wedding Planner, choć oczywiście znam mistrzów tej profesji i nie mogę się z nimi równać! Ale to dobre uczucie, kiedy ktoś darzy cię takim zaufaniem. Wynika to zapewne z mojej otwartej postawy wobec Młodych Par. Rozmawiamy o najdrobniejszych szczegółach, zadaję dużo pytań, a wszystko po to, by się lepiej poznać. Ze swojej strony tłumaczę, jak najlepiej zachowywać się podczas dnia ślubu wobec fotografa, co robić, aby wychodzić naturalnie na zdjęciach czy jak pozować podczas sesji ślubnej.

 

Agnieszka Skrzypczak - ujęcie Panny Młodej 

 

  • Ile czasu przed ślubem najlepiej zarezerwować termin u fotografa ślubnego?

 

Jeśli Narzeczeni ustalili już datę, to według mnie jak najszybciej. Terminy u tych najlepszych, których fotografie i mnie oczarowują i inspirują, na pewno rezerwowane są dosyć szybko. Ale bez obaw, jeśli Młodzi zdecydują się na organizację ślubu na kilka miesięcy przed wymarzonym dniem, zapewne również znajdą dobrego fotografa.

 

 

  • Jak wygląda sesja narzeczeńska? Dlaczego warto?

 

Sesja dla narzeczonych to „przedstart” sesji ślubnej. To doskonały moment, aby poznać się z fotografem, sprawdzić się i zwyczajnie potrenować. Wyniki z sesji narzeczeńskiej mogą posłużyć do projektu zaproszeń, winietek czy podziękowań dla rodziców lub gości.

 

Agnieszka Skrzypczak_sesja narzeczeńska

 

 

  • Jakie jeszcze ciekawe foto-pomysły mają Pary Młode?

 

W ostatnim czasie modna stała się fotobudka, wieszanie wykonanych instaxów na sznureczkach czy podziękowania dla rodziców w formie albumów zawierających zdjęcia z przeszłości. Pomysłom nie ma końca, ale im bardziej kreatywni są Narzeczeni, tym lepiej się z nimi pracuje.

 

 

Dziękujemy Agnieszce i od razu zapraszamy na drugą część wywiadu, w której nasz Ślubeo Ekspert zdradza co nieco o sobie ;)

 


Fot.: Agnieszka Skrzypczak, Full of Lovers. Serdecznie dziękujemy!

Komentarze:
~Magda
Najnowszy komentarz!
Aga, super! Prosimy o więcej!
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token