Romantyczny klimat podczas ślubu, czyli czym udekorować kościół?

nowość
Romantyczny klimat podczas ślubu, czyli czym udekorować kościół?

O romantyczny nastrój w kościele wcale nie jest trudno! Istnieje cały szereg sprawdzonych sposobów dekoracji kościoła na ślub, które stworzą z kaplicy prawdziwą oazę Waszej miłości :) Wystarczy tylko zapoznać się z kilkoma inspiracjami i ruszyć na podbój kwiaciarni (albo sklepów z ozdobami, jeśli dekorujecie we własnym zakresie :) A gdzie można znaleźć takie inspiracje? O tutaj, poniżej ;) Serdecznie zapraszam do przeglądania.

 

  • ŚWIECZNIKI & ŚWIECE

 

Niepowtarzalny klimat tworzą szczególnie wtedy, gdy w kościele panuje półmrok - gdy ślub odbywa się późniejszą porą albo w murach wiekowej kaplicy z małą ilością światła. Tutaj pomysłów na dekorowanie świecami jest ogrom! Do tego celu można użyć przeróżnych akcesoriów, takich jak: wysokie stelaże, smukłe świeczniki wykonane z metalu albo o drewnianej podstawie, pomalowane na biało, czarno, brązowo, srebrno czy złoto... Wymieniać można w nieskończoność ;) Dobrym i ekonomicznym rozwiązaniem jest też ustawienie malutkich szklanych świeczników przy ławkach na podłodze i umieszczenie w nich tea lightów. Też dodadzą sporo uroku, jedyne o czym trzeba pamiętać, to o rozsądnym rozplanowaniu ułożenia - takie maleństwa mogą zostać niezauważone przez gości wchodzących i wychodzących z ławek (na moim własnym ślubie dało się w pewnym momencie słyszeć brzdęk przewracającego się szkła na kamienną posadzkę :)

 

świece na posadzce kościelnej na ślub

 

  • WSTĘGI & SZARFY

 

Zazwyczaj pasy materiału (tiulu albo satyny) rozwiesza się wzdłuż ławek, zaczepiając je o górne krawędzie (goście zajmują wówczas miejsca od zewnątrz). Stanowią bazę dla kompozycji z kwiatów, kokardek, malutkich ozdóbek, które mocuje się np. co drugą ławkę. To tworzy piękny korytarz, jakim do ołtarza kroczy Para Młoda.

 

szarfy w ławkach kościelnych na ślub

 

  • DYWAN

 

Niekiedy dywan znajduje się w kościelnym posiadaniu i wykładany jest specjalnie na ślubne uroczystości. Jeśli nie, Pary Młode decydują się na jego wypożyczenie z firm dekorujących kościoły i sale na ślub. Dywany wybiera się w kolorze czerwonym albo białym.

 

czerwony dywan w kościele na ślub

 

Nieodłącznym motywem w kościołach są także dekoracje z kwiatów na ślub - kliknijcie w link i zainspirujcie się!

 

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~ŚLUBEO.pl
Najnowszy komentarz!
ślub na plaży Mauritius - dzięki za podzielenie się opinią! ;) To fakt, że elegancja tkwi w prostocie, natomiast prawdą jest, że ślubne dekoracje, tak jak i wszystko inne, są kwestią gustu i jeśli Para Młoda będzie cieszyć się z okazałych egzemplarzy, to naszym zdaniem też jak najbardziej to jest ok :) Ważne, by Młodzi czuli się wspaniale i by wszystko zorganizowali w zgodzie ze sobą.

Tutaj podajemy kilka przykładów, jak można udekorować kościół na ślub - a jeśli tylko macie jakieś swoje inne, koniecznie podajcie! Inspirujmy się wzajemnie :)
~ślub na plaży Mauritius
Mam ochotę pociągnąć za hamulec... coraz częściej forma przerasta treść... Ludziska, opamiętajmy się. W gonitwie za oryginalnością, za romantyzmem, za niepowtarzalnością, wspinamy się na szczyty najzwyklejszego nie-po-ro-zu-mienia. Lepiej skromniej, a szykowniej. Jeśli zastanawiacie się nad czymś, co wydaje Wam się "jakieś takie", po prostu zrezygnujcie z tego. Kościół już sam w sobie, jest miejscem przesyconym emocjami. A może pograć tylko ze światłem?.. I raczej też nie wystąpić od razu z punktówką, ale raczej z rozproszonymi źródłami świetlnymi, aby tylko podkreślić odpowiednie detale? Mniej to lepiej. Na serio :-)
http://slubmauritius.com
~Małgorzata
Dla mnie też, jak idzie o dekorację kościoła na ślub, to przede wszystkim świecami!
~rajana
Dla mnie świecie to podstawa :)
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token