Jak dobrać torebkę do sukni ślubnej? 4 zasady, które pomogą Pannie Młodej :)

nowość
Jak dobrać torebkę do sukni ślubnej? 4 zasady, które pomogą Pannie Młodej :)

Droga Panno Młoda, jeśli stwierdziłaś, że warto wziąć torebkę na swój ślub, teraz stoisz przed wyzwaniem: jak ją wybrać? Nie jest to może tak wymagające zadanie, jak wybór samej kreacji ślubnej, niemniej jednak może przysparzać nieco trudności. Tutaj znajdziesz krótki poradnik na temat doboru torebki do sukni ślubnej - stylizacji i... własnego gustu :)

 

romantyczna torebka ślubna z kwiatem

 

Najważniejsza jest harmonia

 

Wszystkie detale, jakie składają się na aparycję Panny Młodej, powinny być ze sobą spójne. Nie oznacza to, że musisz decydować się na standardowe rozwiązania, jeśli te nie trafiają w Twój gust. Możesz wybrać nawet najbardziej eklektyczny (czyli bazujący na różnych stylach) czy ekstrawagancki look - ale ważne, by cały wygląd, od stóp do głów, był dobrze przemyślany. Aby poszczególne dodatki nawiązywały do siebie wzajemnie, począwszy od butów, przez bolerko i welon, po biżuterię i torebkę właśnie :) Tylko wtedy, zarówno najskromniejsza, jak i najbardziej wyszukana stylizacja Panny Młodej będzie zachwycać elegancją i klasą.

 

ekstrawagancka stylizacja panny młodej z torebką

 

4 zasady doboru torebki na ślub

 

Można przyjąć podstawowe kryteria, które pomogą w wyborze ślubnej torebki. Co prawda, nie jest ona tak widoczna, jak pozostałe akcesoria (torebkę na ślubie warto przekazać bliskiej osobie, a podczas wesela i tak znajduje się przy krześle), ale też domaga się odpowiedniej uwagi :)

 

1. Torebka jako uzupełnienie stylizacji ślubnej - to, o czym mówiłyśmy powyżej, czyli kieruj się przede wszystkim ogólnym wizerunkiem, jaki planujesz stworzyć. Jeśli wybrałaś suknię ślubną o nowoczesnym kroju i wykończeniu, dziergana romantyczna torebeczka może niekoniecznie tworzyć z nią dobry zestaw - i odwrotnie :)

 

2. Upodobania Panny Młodej - o gustach się podobno nie dyskutuje :) Wybierz to, co najbardziej Ci się podoba, ale pamiętaj jednocześnie o podstawowej zasadzie dopełnienia stylizacji ślubnej! Nie decyduj się jednak na torebkę, która mimo, że idealnie odda charakter Twojego stroju, to za to kompletnie nie jest w Twoim typie.

 

3. Komfort... użytkowania - to kolejna ważna sprawa. Może być tak, że znajdziesz piękną torebkę ślubną, współgrającą i z Twoim wizerunkiem i gustem. Przed skierowaniem się w stronę kasy sprawdź, czy jest porządnie wykonana: czy nie wystają gdzieś nitki albo nie jest rozpruta? Czy zamek się nie zacina lub zatrzask nie otwiera zbyt ciężko? Czy kopertówka ma w razie czego dopinany łańcuszek? Czy jest wystarczająco pojemna, by zmieścić wszystkie drobiazgi, które w torebce ślubnej powinny się znaleźć?

 

4. Ozdobna funkcja torebki ślubnej - funkcjonalność to jedna sprawa, ale nie można zapominać też o dekoracyjnej roli, jaką odgrywa ten niezbędnik Panny Młodej :) I tutaj, jak np. przy doborze biżuterii ślubnej, panuje zasada odwrotnej proporcjonalności: jeśli suknia jest bardzo strojna, to torebka powinna subtelnie podkreślać ją prostą formą. Natomiast, jeżeli wybrałaś gładką sukienkę, warto pozwolić sobie na torebkę bogato zdobioną. Pamiętaj przy tym, by detal nie przyćmił kreacji ślubnej :)

 

ozdobna biała torebka ślubna z broszką

 

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~lolaola
Najnowszy komentarz!
torebka na ślub musowo;);)
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token