Bo nie szata zdobi Pannę Młodą, a... jej biżuteria :) Jak wybrać biżuterię na ślub?

nowość
Bo nie szata zdobi Pannę Młodą, a... jej biżuteria :) Jak wybrać biżuterię na ślub?

Tytuł z lekkim przymrużeniem oka, no bo oczywiście suknia ślubna odgrywa OGROMNĄ rolę w całej stylizacji Panny Młodej. I tym samym zdecydowanie ją zdobi ;) Ale w dzisiejszym wpisie to dodatki ślubne wysuwają się na pierwszy plan - szykujcie się na przegląd cudnych błyskotek (o które z miejsca mam ochotę powiększyć swoją kolekcję lśniących ozdóbek...).

 

Biżuteria ślubna może tak naprawdę pełnić dwojaką funkcję - albo subtelnego akcentu, który bardzo delikatnie uzupełnia stylizację Panny Młodej, albo wyrazistego motywu, dla którego suknia ślubna staje się pięknym tłem. Wszystko zależy od koncepcji Panny Młodej i charakteru jej stroju oraz w ogóle uroczystości. Inne kosztowności będą pasowały do eleganckiego, wyrafinowanego przyjęcia, a inne na zabawę w naturalnej i romantycznej oprawie.

 

biżuteria ślubna

 

Drobne kolczyki i cieniutki naszyjnik sprawdzą się w dwóch sytuacjach: przy bogato zdobionej sukni ślubnej (dzięki czemu dopełnią całości, ale sprawią wrażenia przesady) lub jeśli Panna Młoda nie nosi na co dzień tego typu ozdób. Skromna biżuteria ślubna będzie odpowiadać dziewczynom ceniącym elegancką prostotę i gustowny minimalizm. 

 

Oprócz dopasowania stylem, to jest właśnie też najważniejsze kryterium przy wyborze ślubnej biżuterii - samopoczucie i preferencje Panny Młodej. Ważne, aby w Tym Wyjątkowym Dniu czuła się swobodnie i całkowicie sobą - tak, aby lśnić wśród gości w zniewalający, a przy tym naturalny sposób :)

 

delikatna biżuteria ślubna ze złota i pereł

 

skromna biżuteria ślubna

 

małe kolczyki ślubne

 

Z kolei panie, które noszą biżuterię nie tylko od święta - i wolą taką w okazałym wydaniu - zainteresują raczej długie kolczyki, szersze bransolety czy imponujące wisiory. Misternie i bogato wykonana biżuteria ślubna wydobędzie urok z prostej kreacji, z którą stworzy harmonijną stylizację. Uwaga: Panny Młode, które lubią rzucające się w oczy detale na co dzień często kusi także wizja zestawienia strojnej sukni ślubnej z imponującymi świecidełkami - nie róbcie tego! W efekcie będziecie wyglądać nie tyle elegancko, ile niegustownie, a Wasz wizerunek będzie kojarzył się raczej z niesmacznym przepychem niż porywającym wdziękiem...

 

Dlatego warto zawsze zachować umiar i decydować się na poszczególne elementy biżuterii ślubnej - np. zestawić kolczyki z bransoletą, diadem z kolczykami albo bransoletkę z wisiorem :)

 

zestaw biżuterii ślubnej

 

kolczyki i bransoletka ślubna

 

diadem i kolczyki ślubne

 

zestaw biżuterii ślubnej

 

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~Lenka O
Najnowszy komentarz!
Hejka! W tym dniu to Panna Młoda musi błyszczeć. Nie wyobrażam sobie mieć biżuterię, której w ogóle nie widać. Ja zamówiłam naszyjnik, kolczyki i złote obrączki ślubne w Ełku od jubilera. Mamy tu cudownego złotnika, który tworzy biżuterię autorską, taką o której się marzy!
~KarolinaM
Hej, myślę, że to zależy od Panny Młodej. Jedne wybiorą delikatne dodatki, z kolei inne pragną błyszczeć. Ja dostałam od narzeczonego pierścionek z dużym szmaragdem, na oświadczyny. W tym dniu to on spoczywał na moim palcu, a łańcuszek i kolczyki miałam bardzo delikatne. Pozdrawiam przyszłe Panny Młode!
~Wanda
Hej! Rok temu przeżywałam ten wielki dzień. I ciesze się, że biżuteria jaką wybrałam była minimalistyczna. Wszyscy zachwycali się moją złotą bransoletką i naszyjnikiem. Obrączki mieliśmy wykonane na zamówienie od jubilera z Warszawy. Na głowie miałam delikatny diadem. Wszystko prezentowało się świetnie i pasowało do sukienki! Pozdrawiam :)
~pati
moja siostra miała na ślubie skromną biżuterię ślubną, według mnie zadne przesadzone dodatki nie są potzrebne
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token