Jak wybrać salę weselną? 5 najważniejszych kryteriów, które warto wziąć pod uwagę szukając miejsca na wesele

nowość
Jak wybrać salę weselną? 5 najważniejszych kryteriów, które warto wziąć pod uwagę szukając miejsca na wesele

Wybór sali weselnej to jedno z najprzyjemniejszych zajęć przy organizacji ślubu - choć też jednocześnie jedno z najbardziej wymagających :) Trzeba poświęcić sporo czasu i nie lada wysiłku, aby najpierw znaleźć odpowiednie miejsce i później doprecyzować z właścicielem sali szczegóły, tak by wszystko faktycznie zagrało po myśli Pary Młodej. Jeśli jesteście na tym (początkowym :) etapie przygotowań ślubnych, koniecznie przeczytajcie, na co warto zwrócić uwagę w trakcie poszukiwań sali na zabawę weselną. Oto 5 najistotniejszych kryteriów wyboru sali weselnej:

 

  • LICZBA GOŚCI - to kryterium zajmuje pierwsze miejsce, bo tak naprawdę od wielkości wesela zależy, za jaką salą Para Młoda powinna się rozglądać. Lokale są przystosowane do różnej liczby gości, najczęściej mają dość szerokie widełki, jeśli chodzi o miejsca siedzące i tańczące. Przede wszystkim narzeczeni powinny chociażby orientacyjnie określić liczbę gości weselnych - czy to będzie małe kameralne przyjęcie dla najbliższych czy huczna zabawa z rodziną i znajomymi? Od tego zależy, czy będziecie wybierać między mniejszymi restauracjami czy przestronnym domem gościnnym albo hotelem.

 

sala weselna

 

  • BUDŻET - ok, mamy przybliżoną liczbę gości ustaloną, to teraz czas przekalkulować kwotę, jaką możemy przeznaczyć na salę. Wiadomo, że organizacja ślubu z weselem zjada ogromne sumy - nawet, jeśli Para Młoda decyduje się na skromniejszą uroczystość, to i tak jej koszt jest najprawdopodobniej jednym z najwyższych, jakie poniosą na wspólnej drodze życia. Sprecyzowanie budżetu pozwoli zdecydować, czy małe wesele odbędzie w wykwintnej restauracji czy mniej wyszukanym lokalu albo czy huczna zabawa będzie miała miejsce w lokalnym hotelu czy imponującym pałacu na obrzeżach miasta...

 

elegancka restauracja na wesele

 

  •  LOKALIZACJA - równie ważną sprawą jest lokalizacja sali weselnej. Najlepiej, jeśli lokal mieści się blisko kościoła, w którym odbywa się ceremonia zaślubin, a idealnie - gdy równie krótka trasa prowadzi do niego z domu panny i pana młodego. Często jednak zdarza się, że do kościoła bądź sali weselnej jest dość daleko. Wtedy warto wziąć pod uwagę, jak przebiega trasa, czy jest w miarę prosta (to szczególnie ważne dla gości, którzy jej nie znają), czy nie są przewidywane remonty drogi w czasie ślubu. Państwo Młodzi często dołączają do zaproszenia mapkę dojazdu - to bardzo ułatwia sprawę przyjezdnym gościom :)

 

  • RODZAJ LOKALU - o tym wspominaliśmy już po części wcześniej. Oprócz wielkości lokalu, jego przystosowania do określonej liczby gości i lokalizacji, trzeba też zastanowić się nad jego charakterem. Powinien być dostosowany do stylu ślubu oraz gustu Państwa Młodych. Niektórzy marzą o wspaniałej uroczystości w pałacowym lub dworkowym klimacie, zwolennicy nowoczesnych rozwiązań chętnie wybiorą modernistyczny hotel. A może klasyczna elegancja sprawdzonej restauracji albo po staropolsku - swojski zajazd z regionalnymi przysmakami? Wybór jest naprawdę spory, na co Wy macie ochotę? :)

 

miejsce na wesele

 

  • OPINIE INNYCH - je również warto wziąć pod uwagę przy wyborze sali weselnej. Tym bardziej, że teraz każdy na co dzień korzysta z Internetu i właśnie tam najłatwiej jest znaleźć wskazówki i szczere wypowiedzi osób, które znają dany lokal. Może się okazać, że sala weselna, jaką upatrzyli Państwo Młodzi - z pozoru tak wspaniała! - ma niemiłą obsługę, niesłownego właściciela albo zdezelowane łazienki... (to oczywiście warto sprawdzić samemu :) Nie wszystko da sie wychwycić przy rozmowie o wynajmie sali, a często porady w Internecie czy od znajomych są na wagę złota - i albo utwierdzą nas w słuszności decyzji albo przekonają do poszukania nowego lokalu :)

 

Dużo jest czynników, jakie Para Młoda powinna wziąć pod uwagę szukając miejsca na wesele. Niekiedy trzeba iść na kompromis na rzecz ceny albo lokalizacji, ale i tak opłaca się przeanalizować wszystkie punkty przy spotkaniach z właścicielami sal. Owocnych poszukiwań i świetnej zabawy przy tym! :)

 

wesele w namiocie

 

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~Karolina
Najnowszy komentarz!
My bardzo chcieliśmy wesele w sali w hotelu, żeby od razu mieć noclegi dla gości, bo nasza rodzina jest rozrzucona po całej Polsce. Padło na Hotel Best Western Efekt Express i to był dobry wybór - wesele udało się w 100%, goście byli zachwyceni salą i pysznym jedzeniem.
~Aurora
Dla mnie najważniejszy był wygląd sali i możliwość noclegu dla gości, bo mieliśmy dużo osób przyjezdnych. Wybór padł na Hotel Biały Dom w Paniówkach, bardzo nam się spodobała elegancka, jasna sala i bardzo fajne otoczenie przyrody, na Śląsku to pożądany element ;)
~Karolajna
My wynajęliśmy sale w Dworze Fijewo. Piękny krajobraz i piękne wnętrze.
~kasia
U nas też wielkość sali była priorytetem. Mamy salę wynajętą w Perle w Bydgoszczy, zapowiada się świetne wesele :) Teraz obmyślamy dekoracje i kolory :)
~loona
taki wystrój jak na drugim zdjęciu chcę mieć!
~Julia R.
Wybór sali weselnej to podstawa, pomagam trochę przy organizacjach ślubów i mogę podpowiedzieć, że od tego zależy cała weselna zabawa :)
~Jola
Dla mnie najważniejsza jest wielkość, robimy duże wesele i patrzę, żeby wszystkich pomieścić :)
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token