Jak zawiązać krawat ślubny? 4 najpopularniejsze węzły, którym każdy Pan Młody podoła :)

nowość
Jak zawiązać krawat ślubny? 4 najpopularniejsze węzły, którym każdy Pan Młody podoła :)

Wiązanie krawata nie ma już tajemnic! Dzisiaj odkrywamy wszystkie (no, może kilka z nich, bo jest ich całkiem sporo ;)

 

Wybraliście taki dodatek do garnituru ślubnego i zastanawiacie się, w jaki supeł go uwiązać... ;) Dobrze trafiliście. Poniżej 4 najczęściej wybierane i wcale nietrudne sposoby wiązania, które ułatwią Wam zmagania podczas przedślubnych przygotowań w domu.

 

  • FOUR-IN-HAND

 

To jeden z najprostszych węzłów, nazywany inaczej "węzłem w czwórkę" (albo też włoskim). Jest asymetryczny (jakby lekko niestarannie zawiązany) i zdarza się, że sam się rozwiązuje. Ze względu na swój mniejszy rozmiar niezbyt pasuje do szerokich kołnierzyków przy koszuli; przy węższych jednak wygląda idealnie i bardzo wdzięcznie.

 

węzeł four-in-hand wiązanie krawata 

 

Jak zawiązać krawat w węzeł four-in-hand?

 

  • WINDSOR

 

Windsor jest bardzo eleganckim sposobem wiązania krawata i dodaje Panu Młodemu pewnego rodzaju szlachetności. Jest bardziej oficjalny niż four-in-hand i poza tym różni się od niego tym, że jest symetryczny. Sporej wielkości węzeł na krawacie pasuje do koszul z szeroko rozstawionymi skrzydełkami kołnierzyków. Nie powinno się jednak wiązać w ten sposób krawatów z grubego materiału - wielkość węzła i całe wrażenie mogą być wtedy przesadne :) Windsor dobrze koryguje mankamenty urody mężczyzny, np. zbyt długą szyję albo mocny podbródek.

 

węzeł windsor wiązanie krawata

 

Jak zawiązać krawat w węzeł windsor?

 

  • PÓŁWINDSOR

 

Półwindsor to eleganckie wiązanie, które też pasuje do szerszych kołnierzyków. Jest bardzo podobny do wiązania windsor z tą różnicą, że nadaje się również do krawatów wykonanych z grubych materiałów (choć i tak poleca się tu przede wszystkim elastyczne i dość cienkie tkaniny).

 

węzeł półwindsor wiązanie krawata

 

Jak zawiązać krawat w węzeł półwindsor?

 

  • SHELBY

 

Inaczej nazywany jest węzłem Pratta albo amerykańskim. Wiązanie shelby wygląda bardzo schludnie; wielkością węzła znajduje się pomiędzy wiązaniem four-in-hand a półwindsorem. Jest łatwiejszy do zawiązania niż windsor, ale jednocześnie wymaga większej precyzji przy końcowym formowaniu węzła. Jeśli węższa końcówka krawata nie będzie dobrze dociągnięta i ukryta za przednią, szerszą częścią, będzie się nieelegancko odznaczać.

 

węzeł shelby wiązanie krawata

 

Jak zawiązać krawat w węzeł shelby?

 

 

źródło zdjęć

 

Komentarze:
~krawaciarz
Najnowszy komentarz!
Ja się nauczyłem wiązać krawat typu windsor i póki co tylko ten sposób mi wychodzi https://sprawdzjak.pl/jak-zawiazac-krawat/
~Kamsek
Wiązanie nie sprawia mi trudności, ale instrukcje zachowam ;) A gdzie można kupić krawaty najlepszej jakości? Zazwyczaj zaopatruję się w tych trzech sklepach: https://www.dignito.pl i https://www.poszetka.com/ i dość tani https://www.recman.pl Znacie jeszcze jakieś godne uwagi?
~-loretta
jak zawiązać krawat - to nie tylko ślubny! - to chyba wydrukuję i przykleję do szafy! haha
~mona_lisa
to ja jestem ciekawa czy mój cudny się w końcu nauczy wiązać krawat :P
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token