Co jeszcze o włosach, czyli kilka wskazówek jak fryzurą ślubną ukryć mankamenty urody

nowość
Co jeszcze o włosach, czyli kilka wskazówek jak fryzurą ślubną ukryć mankamenty urody

Ile razy patrzymy na zdjęcia gwiazd na okładkach magazynów, ujęcia z bankietów, na których wystrojone aktorki i piosenkarki zniewalają swoim wyglądem (i to nie tylko męską część odbiorców ;) Ile razy przychodzi na myśl westchnienie "ach, gdybym ja tak wyglądała...". Ale chwileczkę - myślicie, że wszystkie z tych kobiet są naprawdę takie idealne? Idealna twarz, idealne włosy, idealna figura? Ha, wcale nie! I to nawet nie większość z nich, a tylko niewielka garstka kobiet, które zadziwiają swoją urodą z fotek, może w rzeczywistości poszczycić się perfekcyjnymi proporcjami twarzy i ciała. Jak więc to robią, że tak błyszczą i lśnią? To proste - wiedzą, jak wyeksponować atuty swojej urody, a zakryć mankamenty, tak by nikt nie zwrócił na nie uwagi.

 

fryzura ślubna dla panny młodej

 

Z tego też względu chciałabym zaprezentować Wam kilka prostych tricków, jak za pomocą fryzury ślubnej zatuszować niewielkie niedoskonałości urody albo zachwiane proporcje twarzy. Oto najczęstsze powody, dla których Panny Młode szukają specjalnych fryzur na ślub, które podkreślą atuty ich urody:

 

  • NISKIE CZOŁO - przy niskim czole sprawdzi się grzywka - ale uwaga! O ile przy wysokim czole powinna być jak nabardziej gęsta, tak przy czole niskim - poleca się ją mocno wystrzępioną i dość rzadką. Poza tym, aby optycznie wydłużyć i wysmuklić twarz, włosy Panny Młodej powinny być uniesione u nasady. Fryzura ślubna nabierze wtedy zwiewności i będzie prezentować się bardzo lekko.

 

fryzura ślubna do twarzy z niskim czołem

 

  • WYSOKIE CZOŁO - wystrzegajcie się włosów całkowicie zaczesanych do tyłu! To sprawi tylko, że czoło będzie wydawać się jeszcze wyższe, a cała twarz nieproporcjonalnie długa. Rozwiązaniem w takim przypadku jest fryzura ślubna z grzywką - prostą lub cieniowaną na całym czole albo zaczesaną na bok. Ważne, żeby znaczna część czoła była zakryta, wtedy cała uwaga skupi się na ślubnym uczesaniu.

 

fryzura ślubna do twarzy z wysokim czołem

 

  • ODSTAJĄCE USZY - tutaj bez dwóch zdań - Panny Młode powinny zostawić włosy rozpuszczone (najlepiej pofalowane, które nabiorą objętości), żeby całkowicie zakryć uszy. Dobrze wyglądają też wszelkie ozdoby, jak duże kwiaty wpięte we włosy, które dodatkowo przysłonią uszy i urozmaicą fryzurę.

 

fryzura ślubna przy odstających uszach

 

  • KRÓTKA SZYJA - Panny Młode z krótką szyją powinny wybierać wysokie upięcia ślubne. Dzięki temu optycznie wysmukli to ich twarz i szyję do ramion (ważne jest, by odsłonić kartk). Jeśli nie chcecie ciasno upiętego koka, zdecydujcie się na kilka wypuszczonych z gracją kosmyków, które będą okalały twarz i luźniejsze spięcie przy czubku głowy.

 

upięcie ślubne przy krótkiej szyi

 

  • DŁUGA SZYJA - z kolei przy szyi długiej poleca się włosy rozpuszczone (jeśli chodzi o ich długość, to najlepiej równoważą proporcje włosy średniej długości, do ramion). Jeśli macie dłuższe kosmyki, warto je wtedy pofalować albo nawet zakręcić - wtedy nie tylko lekko się podniosą, ale i stworzą bardzo romantyczną oprawę na ślub :)

 

fryzura ślubna przy długiej szyi

 

 

źródło

Komentarze:
~Eir
Najnowszy komentarz!
Trudno zakryć długą szyję, ale ostatnia fryzura ślubna z rozpuszczonych włosów - w takich pięknych falach - jest świetna
~nikki
piekne fryzury:)
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token