Rodzaje bukietów ślubnych

nowość
Rodzaje bukietów ślubnych

Dzisiaj króciutki przewodnik po rozmaitych bukietach ślubnych. Na pewno macie ogólną wizję swojej kwiatowej wiązanki. Złożoną z ulubionych kwiatów, pasującą do kolorystyki i motywu przewodniego wesela. Poniżej znajdziecie kilka rodzajów bukietów ślubnych, które różnią się nie tylko stylem, ale i wielkością, a nawet sposobem trzymania! Podróż niedługa, acz urokliwa :) Serdecznie zapraszam!

 

BIEDERMEIER – klasyka i piękno zaklęte w prostocie, aż chciałoby się rzec ;) Wiązanka w stylu biedermeier to kulisty bukiet ułożony z jednego lub kilku gatunków kwiatów. Gęsto formowane kręgi dają subtelny, choć jednocześnie dość wyrazisty efekt. Dlatego też są tak często wybierane przez młode kobiety o klasycznym typie urody.

 

bukiet ślubny w stylu biedermeier

 

NOSEGAY – z nazwy niepopularny, ale w odbiorze często spotykany :) Nosegay to nic innego, jak elegancki bukiet kwiatów formowany z jednego gatunku. Wygląda skromnie, ale podkreśla doniosłą chwilę zaślubin. Formowany jest w owalny kształt. Na nosegay najczęściej wybierane są tradycyjne romantyczne róże bądź subtelne lilie. Pasuje w zasadzie do wszystkich sukienek ślubnych, choć najbardziej podkreśla te wytworne i oryginalne kreacje.

 

bukiet ślubny nosegay

 

KASKADA – bukiet baśniowy :) Imponujący i bardzo artystyczny. Kwiaty tu ułożone są w obszernej kompozycji, która zwiesza się wzdłuż podtrzymującego ją ramienia. W bukiecie typu kaskada nie tylko same pąki, ale i przeróżne ozdoby tworzą tak efektowną całość. W górnej części wiązanki, tej przytrzymywanej przez Pannę Młodą, kwiaty są ściślej ułożone. Ich liczba i gęstość uformowania zmniejszają się ku luźno spływającemu dołowi. W kaskadzie używa się różnych gatunków kwiatów, co potęguje wrażenie rozmaitości i obfitości bukietu. W związku z dość rozbudowaną pionowo formą najlepiej tego typu wiązanki prezentują się w rękach wysokich i postawnych osób.

 

bukiet ślubny kaskada

 

POMANDER – to dość rzadko spotykany rodzaj bukietu ślubnego. Wygląda, podobnie jak biedermeier – jak kula, ale zawieszona na wstążce lub ozdobnym łańcuszku czy sznurku. Jest oryginalną formą bukietu ślubnego i zdecydowanie najwygodniejszą z zaprezentowanych. Bukiet pomander Panna Młoda może trzymać w dłoni albo po prostu zawiesić na swoim nadgarstku. Ten rodzaj wiązanki bardzo wdzięcznie wygląda u kobiet o filigranowej posturze.

 

bukiet ślubny pomander

 

ARM BOUQUET – jak sama nazwa wskazuje, jest to bukiet ułożony na przedramieniu Panny Młodej. Tworzą go kwiaty o długich łodygach, dzięki czemu przyjmuje swój podłużny kształt. Arm bouquet przytrzymywany jest jedną dłonią. Pasuje do prostych fasonów sukienek ślubnych.

 

bukiet ślubny arm bouquet

 

NATURAL – tutaj również nietrudno domyślić się o charakter bukietu – to po prostu naręcze romantycznych, polnych kwiatów. Świeże, nasycone kolorami pąki pięknie wkomponują się w stylistykę ślubu utrzymaną w stylu rustykalnym.

 

bukiet ślubny natural

 

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~zdziwiona
Najnowszy komentarz!
omg, nie wiedziałam, ze aż tyle! xP
~Hannah
Kaskada dla mnie najlepsza ^_^
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token