Ślub zimą - jakie są wady ceremonii ślubnej organizowanej w śnieżnych miesiącach? :)

nowość
Ślub zimą - jakie są wady ceremonii ślubnej organizowanej w śnieżnych miesiącach? :)

Rozochoceni licznymi zaletami ślubu zimą może zaczęliście już gorączkowo planować swoją uroczystość właśnie o tej porze roku. I bardzo dobrze! Warto jednak, żebyście poznali też wady organizowania ślubu w czasie zimy, aby nie narażać się na ewentualne mniej przyjemne niespodzianki w Tym Wyjątkowym Dniu. Jakkolwiek ślub w śnieżnej aurze ma w sobie niemal magiczną moc, może nie odpowiadać każdej Parze Młodej.

 

Chociaż… wizja majestatycznych zasp skąpanych w promieniach delikatnego grudniowego słońca, tańcujących iskierek wśród śnieżnej połaci i ramienia ukochanej osoby u boku, w którą można bezpiecznie wtulić się i poczuć jej kojące ciepło jest tak kusząca…

 

ślub zimą

 

Dlaczego więc wciąż tak mało osób decyduje się na ślub zimową porą roku?

 

Odpowiedź jest jedna – przez temperaturę. Choć powyższa sceneria roztacza wokół siebie same ochy i achy, to dla osób ciepło- (a może raczej upałolubnych ;)) pewna bariera na termometrze jest nie do przeskoczenia. To główny czynnik, który w większości eliminuje miesiące listopad-marzec z weselnego kalendarza organizatorów ślubu. A jakie są pozostałe? Spójrzcie sami!

 

Minusy organizowania ślubu zimą:

 

  • niska temperatura – jak powyżej; chłodne dni mogą umniejszać radość Państwa Młodych, którzy powinny być maksymalnie skupieni na sobie i swoim święcie, a nie na rozpaczliwych próbach ogrzania się… – na sali weselnej jest oczywiście ciepło, ale nie chodzi przecież o to, by dygotać w kościele lub w drodze. Osoby, które szybko marzną, mogą odczuwać duży dyskomfort przy niskich temperaturach (nawet dość ciepło ubrane!);

 

kościół zimą

 

  • krótsze dni – Pary Młode, które planują ślub w godzinach popołudniowych, muszą liczyć się z tym, że już od godz. 16:00 może zmierzchać (to oczywiście zależy od pogody i konkretnego miesiąca). Warto wtedy zaplanować ceremonię kilka godzin wcześniej, aby jeszcze zdążyć nacieszyć się promieniami słońca w tym dniu (o ile będzie świecić ;))

 

  • wygląd Pary Młodej – lepszy chłód niż roztapiające wszystko upały, ale… uważajcie szczególnie podczas trzaskających mrozów! Nawet najlepszy makijaż Panny Młodej czy puder na twarzy Pana Młodego może polec w walce ze szczypiącym powietrzem. O ile jeszcze zaróżowione policzki dodają uroku, to czerwone nosy prezentują się już nieco mniej atrakcyjnie :)

 

para młoda zimą

 

  • ograniczony wybór sukni ślubnej – zakup sukni ślubnej na ślub zimą powinien być dobrze przemyślany – może być tak, że nie wszystkie modele, które podobają się Pannie Młodej, sprawdzą się w chłodniejsze dni. Warto wybrać suknię z materiałów cięższych i przede wszystkim z wielowarstwową halką;

 

  • trudności z sesją zdjęciową – zimowy krajobraz jest naprawdę przepiękny, o ile jego walory będzie podkreślać ładna, słoneczna pogoda. Wyobraźcie sobie niebo zasnute ciemnymi chmurami, targające wszystkim wietrzysko i Was – elegancką Parę Młodą dygoczącą z zimna na ośnieżonym polu przed obiektywem… Mało zachęcające, prawda? Efekty sesji zdjęciowej zimą potrafią być zapierające dech w piersiach, ale musicie natrafić na dobrą pogodę. Podobnie w samym dniu ślubu.

 

sesja ślubna zimowa

 

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~romantico
Najnowszy komentarz!
Marzę o ślubie zimą...
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token