Co z tą torebką... Torebka ślubna - podręczny niezbędnik czy zbędny dodatek (czy w ogóle warto ją wziąć?)

nowość
Co z tą torebką... Torebka ślubna - podręczny niezbędnik czy zbędny dodatek (czy w ogóle warto ją wziąć?)

Bez torebki jak bez ręki… No nie tak dosłownie :) Ale gdybyśmy miały upychać na co dzień po kieszeniach wszystkie dokumenty, klucze, kalendarze, wizytówki, pomadki i błyszczyki, chusteczki (higieniczne i odświeżające!), grzebienie, lusterka, pudry, miętówki, miniperfumy, korektory i inne NIEZBĘDNE elementy, a przydatne każdej kobiecie w każdym miejscu i o każdej porze – to czy w takim wypchanym stroju wyglądałybyśmy elegancko? Niee, raczej powodowałybyśmy gromki śmiech na ulicy… Dobre i to, humor też jest ważny :)

 

Nie bez powodu ktoś mądry kiedyś wymyślił damską torebkę. I teraz, szykując się do ślubu Panna Młoda staje przed dylematem: wziąć czy nie wziąć? Torebka może być pięknym dopełnieniem ślubnego stroju, ale co z nią zrobić? Widziałyście kiedyś Pannę Młodą maszerującą do ołtarza w jednej ręce z bukietem, w drugiej z narzeczonym, a w… trzeciej z torebką? ;) Oczywiście wszystko da się zorganizować – maleńki pakunek zawieszony na krótkim łańcuszku pod ślubną wiązanką mógłby ozdobić stylizację Panny Młodej. Jeśli zastanawiacie się, jakie są plusy i minusy zabrania torebki na swój własny ślub, znajdziecie tu odpowiedź!

 

panna młoda z torebką ślubną

 

 panna młoda z torebką ślubną

 

Czy warto wziąć torebkę na ŚLUB?

 

Można, owszem, ale uwierzcie mi – w Tym Wyjątkowym Dniu doznacie tylu emocji i takiego rozgorączkowania, że bukiet i narzeczony to maksimum spraw, o których zdołacie pamiętać. Niekiedy Panny Młode zapominają nawet kwiatów po ceremonii ślubnej wychodząc z kościoła w rytmie marsza weselnego, tym bardziej prawdopodobne, że nie będą też pamiętać o malutkiej torebeczce przy klęczniku. Świadkowie też mogą jej nie zauważyć, a po co przysparzać sobie dodatkowego stresu, gdy na sali weselnej okaże się, że torebki brak?

 

torebka ślubna dla panny młodej

 

Komu powierzyć swoje skarby?

 

Większość Panien Młodych decyduje się powierzyć podręczne drobiazgi bliskiej osobie, naturalnie kobiecie (maszerowanie do damskiej łazienki z bratem lub świadkiem może co najmniej wzbudzić uwagę na sali ;)) Mama, siostra lub przyjaciółka zapewne będą miały torebki wcale niemałe – dodatkowe chusteczki, błyszczyk i korektor na pewno nie będą im przeszkadzać. Najlepiej umieścić wszystkie akcesoria w małej kosmetyczce zapinanej na suwak – wtedy unikniecie niekończącego się szperania po dnie torebki w poszukiwaniu czegoś, co Panna Młoda akurat pilnie potrzebuje :)

 

biała torebka na ślub

 

Czy warto wziąć torebkę na WESELE?

 

Niektóre Panny Młode wolą jednak mieć przy sobie swoje rzeczy. I nic dziwnego, może zdarzyć się tak, że torebka siostry, w której są drobiazgi Panny Młodej, znika wraz z właścicielką… I to na dłuższy czas (w łazience, w pokoju hotelowym, na krótkim spacerze, by się przewietrzyć – nią też targają emocje tego dnia!). A tu tymczasem pilnie potrzebny jest lek, który Panna Młoda musi przyjąć, lub igła z nitką – bo jak tu tańczyć w rozdartej sukience. Dlatego dobrym pomysłem jest umieszczenie naprawdę niezbędnych akcesoriów w wizytowej, dopasowanej do sukni ślubnej torebce. Na czas ślubu warto oddać ją pod opiekę zaufanej osobie, a podczas wesela, już na spokojnie, trzymać przy sobie przy stole prezydialnym.

 

Jeśli zdecydowałyście się mieć swoje drobiazgi i akcesoria przy sobie – już niedługo zobaczycie, co zapakować do ślubnej torebki :)

 

 

źródło zdjęć

Komentarze:
~Pani C.
Najnowszy komentarz!
Ja akurat nie wiedziałam co zrobić z torebką. Żałowałam że ją wzięłam.
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token