Kiedy umówić się na fryzurę próbną i na makijaż próbny?

nowość
Kiedy umówić się na fryzurę próbną i na makijaż próbny?

Dziewczyny, czy wiecie, kiedy umówić się na fryzurę próbną oraz na makijaż próbny? Jeśli nie, albo jeśli słyszałyście różne opinie na ten temat, zajrzyjcie tutaj - postaramy się odpowiedzieć precyzyjnie na to pytanie :) 

 

Sama słyszałam tyle zdań, z iloma osobami rozmawiałam - że fryzura próbna z makijażem próbnym są koniecznie, że najlepiej wykonać je na miesiąc przed ślubem, że lepiej na dwa tygodnie przed, że w ogóle nie są potrzebne... Panny Młode mają bardzo różne poglądy, a i wśród wizażystek można czasem usłyszeć odmienne opinie.

 

 

Kiedy najlepiej umówić się na fryzurę próbną i makijaż próbny?

 

Zebrałam więc najczęściej powtarzające się porady, które moim zdaniem są przekonujące i logiczne :) Jeśli macie swoje zdanie lub możecie coś więcej podpowiedzieć, napiszcie w komentarzu!

 

Wiele makijażystek doradza Pannom Młodym, by na próbny makijaż i fryzurę umówić się na miesiąc przed ślubem. Wtedy, gdy większość dodatków będzie już skompletowana, ale pozostanie jeszcze dostatecznie dużo czasu na ewentualne poprawki i przygotowanie zmodyfikowanej wizji.

 

Z reguły makijaż próbny jest zaraz tym ostatecznym, jednak zdarza się, że Panna Młoda zechce zmienić kolorystykę lub stwierdzi, że coś jej w próbnym nie przypasowało. Na dwa dni przed ślubem może być już trochę nerwowo, ale ze cztery tygodnie przed pozwolą na spokojnie wszystko przemyśleć i zdecydować się na nową propozycję.

 

Fryzura i makijaż dla Panny Młodej

 

Inną opcją i chętnie wybieraną przez przyszłe mężatki jest wykonanie makijażu próbnego oraz fryzury na wieczór panieński. Czyli z reguły na tydzień / dwa tygodnie przed ślubem. To pozwoli przetestować make-up i uczesanie w ekstremalnych warunkach ;) zazwyczaj całonocnej zabawy. Sprawdzisz ich trwałość, wygląd i ocenisz, czy dobrze czujesz się w nich podczas tak ważnego wydarzenia.

 

Termin makijażu próbnego i fryzury próbnej możesz też dopasować do terminu przymiarki sukni ślubnej. Wtedy będziesz mogła zobaczyć, jak pięknie będziesz prezentować się w dniu ślubu :)

 

 

Kiedy zarezerwować termin u fryzjera i makijażystki?

 

To zależy od danego salonu czy specjalisty, ale dla pewności - najlepiej od razu, gdy się zdecydujesz. Jedna makijażystka może mieć wolny termin nawet z dnia na dzień, ale do innej nie dostaniesz się nawet na kwartał przed. Generalnie można przyjąć zasadę, że im lepszy specjalista, tym dłuższa kolejka Cię do niego czeka.

 

Gdy dokonasz już wyboru salonu / osoby, która będzie Cię malowała czy czesała, zarezerwuj wybrany przez siebie termin makijażu ślubnego i fryzury ślubnej.

 

P.S. A tutaj dowiesz się, dlaczego makijaż próbny tyle kosztuje :)

 

źródło zdjęć

 

autorka: Joanna Kłossowska

 

Komentarze:
~Kasia
Najnowszy komentarz!
Super poradnik :)
Autor:
Komentarz:
 
Token przeładuj token